Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 37,60 zł za kilogram i 4 czekolady po 5,65 zł każda.Ile zapłacił za te słodycze? pomocy dam naj

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 37,60 zł za kilogram i 4 czekolady po 5,65 zł każda.Ile zapłacił za te słodycze? pomocy dam naj
Odpowiedź

25 dag= 0,25kg 0,25kg*37,60zł/kg = 9,40zł - tyle zapłacił za chałwę 4*5,65zł=22,60zł - tyle zapłacił za 4 czekolady 9,40zł+22,60zł= 32zł ODP: Zapłacił za słodycze 32zł.

25dag=0,25kg 0,25 kg × 37,60 zł/kg=9,40 zł , cena za 25 dag chałwy 4 × 5,65 zł/kg=22.60 zł , cena za 4 czekolady 9,40zł + 22,60zł=32 zł , cena wszystkiego razem Odp. Za słodycze Maciek zapłacił 32 zł. Mam nadzieje ze pomogłam... :_):) :) :)

Dodaj swoją odpowiedź