Świat jest darem dla człowieka

Jak powstało niebo, słońce i inne gwiazdy? Dlaczego zmieniają się pory roku? Jak z maleńkich ziarenek wyrastają rośliny dając zwierzętom i ludziom pożywienie? Czy to wszystko, co onas otacza jest przypadkiem, a może świat jest darem dla człowieka?
Miliardy lat temu prawopodobnie istatniała tylko ogromna chmura gazowo-pyłowa, obracająca się wokół dopiero co powstałego Słońca. Potem części chmury zaczęły się lączyc, tworząc Ziemię i inne planety. Masa, z której miała powstać nasza planeta stawała się coraz mneijsza i gorętsza, aż zamieniła się w rozżarzoną kulę stopionej skały. Powierzchnia zasklepiła się w skorupę, a z ogromnych kłębów pyłu i gazu utworzyła się wogół niej mglista warstwa - atmosfera. Uczeni uważają, że początkiem całego wszechświata była olbrzymia eksplozja, którą nazywają Wielkim Wybuchem. Nikt jednak nie wie, co go spowodowało.
Ziema należy do układu ośmiu już planet, które krążą wokół Słońca. Rózni się ona od wszystkich odkrytych już planet, ponieważ większość jej powierzchni zajmuje woda. Jest również jedyną, na której istnieje życie. Powietrze otaczające Ziemię nazywa się atmosferą i składa się z kilku róznych gazów, m.in. z tlenu, który jest niezbędny do życia. Zawarta w atmosferze powłoka ozonowa zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne, więc nie docierają one do powierzchni Ziemi. Nasza planeta jest więc domem dla ludzi, roślin i zwierząt. Moga tu żyć także dlatego, ponieważ jej odległość od Słońca jet w sam raz- nie jest na niej ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Ziemia jest bogata nie tylko w organizmy żywe, ale także w rózne bogactwa naturalne ukryte w jej wnętrzu, które ułatwiają nam życie(np. rudy żelaza, węgiel kamienny, ropa naftowa itd.).
Pewien profesor, Bernard Lovell, jest uczonym, który przez całe życie badał niebo obserwując przez radioteleskop najodleglejsze i najmniejsze z gwiazd. Badania wykazały, że gdyby w momencie poczatku wszechświata panowały nieznacznie inne warunki, nasze życie nie mogłoby powstać. Stąd więc bierze się jego przekonanie, że kosmos (w tym nasz świat) nie powstał przez przypadek i wiara, że musi istnieć ktoś, który to wszystko sprawił.
Jest mnóstwo historii i legend mówiących o stworzeniu świata. Jeden z wielu opisów znajduje się w Biblii, w Księdze Rodzaju. Według niego pierwszy człowiek został stworzony "z prochu ziemi" i umieszczony na niej by ja uprawiał, doglądał i korzystał z jej darów wedle upodobania. Podobne są zapiski Koranu - Świętej Księgi wyznawców Islamu. Wychwalana jest w niej dobroć Boga, jako jedynego stwórcy, który stworzył ludzi z prochu i kropli nasienia i daje im zaopatrzenie z nieba i ziemi.
Wielu ludzi wierzy, że musi istnieć szczególna istota - istota nazywana "Bogiem". Ludzie wierzą, że Bóg istniał od zawsze, przed powstaniem wszechświata. Uważają, że Bóg wie o wszystkim, co się na świecie dzieje. Bóg jest niewidzialny, twierdzą, ale Jego dzieło widzimy w pięknie wschodu słońca, w pięknie najmniejszego nawet kwiatu oraz w wielu innych, pozornie normalnych i zupełnie nieciekawych rzeczach. Ja tez tak uważam i myślę, że Ziemia i wszystko co jest wokól nas - pochodzi od Boga, który tak kocha człowieka że podarował mu nie tylko świat, lecz o wiele więcej innych różnych łask.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przypomnij sobie hymn Jana Kochanowskiego "Czego chcesz od nasz panie " . Wykorzystując ten utwór , napisz wypracowanie zatytułowane "Świat jest darem dla człowieka "

Przypomnij sobie hymn Jana Kochanowskiego "Czego chcesz od nasz panie " . Wykorzystując ten utwór , napisz wypracowanie zatytułowane "Świat jest darem dla człowieka "...

Język polski

"Dom jest dla człowieka częścią jego istoty" Stefan Żeromski.

Dom dla każdego z nas jest częścią naszej egzystencji.
Z jednej strony jest to budynek, budowla służąca jako miejsce zamieszkania, siedziba jakiejś instytucji. Może być duży, niski, wysoki, pokaźny, olbrzymi, stary, nowy, oryginalny,...

Język polski

Człowiek sam musi określić, co w życiu jest najważniejsze. Świat jakich - ważnych dla ciebie - wartości odnajdziesz w utworach literackich różnych epok.

Ludzie od wieków pragną szczęścia. Było ono poszukiwane w postaci jego atrybutów lub miejsc (Eden, Eldorado). Opisywane w baśniach, mitach i legendach.

Ale czym właściwie jest szczęście dla nas, a czym dla innych ludzi?

Język polski

"Świat bez miłości jest światem martwym", Albert Camus. Które z literackich kreacji miłości spełniają oczekiwania człowieka z początku XXI w.?

Miłość – sens życia każdego człowieka bez względu na jego wiek, pochodzenie, pozycję społeczną czy epokę w której żyje. Wbrew powszechnej opinii głoszącej utratę systemu wartości moralnych i uczuciowych przez obywateli świata XXI...

Język polski

Średniowieczna i renesansowa koncepcja Boga, świata i człowieka na podstawie „Legendy o świętym Aleksym”, „Hymnu do Boga” i „Psałterza Dawidowego” i sonetów M. Sępa Szarzyńskiego.

1. BÓG
- w średniowieczu na podstawie „Legendy o Świętym Aleksym”
~ wartość najwyższa
~ znajduje się w centrum wartości i zainteresowań człowieka
~ jest wymagający, domaga się bezwzględnie od człowieka: postów...