Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz
Odpowiedź

25 dag= 1/4 kg 1/4* 27,20 zł=6, 80 zł 3*3,85zł=11,55 zł 6,80 zł+11,50 zł=18,35 zł   czyli zapłacił 18, 35 zł   liczę na naj

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz...