Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz
Odpowiedź

25dag=0,25kg 27,2zł/kg*0,25=6,8zł-za chałwę 3*3,85zł=11,55zł-za czekolady 6,8zł+11,55zł=18,35zł odp.za słodycze zapłaciła 18,35zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 27,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 3,85 zł każda.Ile zapłacił za słodycze? Potrzebuje odpowiedzi teraz...