Opis przeżyć wewnętrznych

Całą noc spędziłem na nauce. W końcu już dziś egzaminy! 21 kwietnia 2009r. – ta data od dawna powodowała u mnie o ból brzucha. Chociaż nauka nie sprawia mi najmniejszych problemów i jestem dość dobrym uczniem, bardzo bałem się dzisiejszego dnia. W końcu od tego jak napiszę egzamin gimnazjalny zależy do jakiej szkoły pójdę i jak potoczy się moja przyszłość! Dziś pisaliśmy część humanistyczną. Pocieszał mnie fakt, że język polski nie jest zbyt trudnym dla mnie przedmiotem. W głębi duszy liczyłem na to, że jakoś sobie poradzę.
Na salę gimnastyczną przyszedłem już przed czasem. Dostrzegłem, że z mojej klasy jest już spora liczba osób. Dołączyłem do grupki i zaczęliśmy wspólnie powtarzać materiał. Pomimo tego, że tak wiele się uczyłem, czułem, jak stopniowo wzmaga się we mnie strach i zwątpienie. I jeszcze te ciarki. Jak gromada malutkich mrówek przeszły po moim karku, plecach i nogach. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że... nic nie umiem! A jeszcze rano tak dobrze mi szło! Zacząłem chodzić w kółko, żeby choć trochę się uspokoić. Nic to jednak nie pomogło. Strach z minuty na minutę stawał się coraz bardziej odczuwalny. Z nerwów zaczął mnie boleć brzuch. Serce waliło mi jak oszalałe, miałem wrażenie że zaraz wyskoczy mi z piesi. Zaczęło robić mi się słabo. Spojrzałem na jakiegoś swojego kumpla. Był cały blady. Widać przeżywał to wszystko tak samo jak ja. Patrzyłem na krzątających się po korytarzu uczniów. Każdy z nich był bardzo podenerwowany. Nagle wybiła "godzina śmierci", w której to mieliśmy wejść na salę. Zacząłem się cały trząść, myślałem jakby stąd uciec... Jednak nie było już odwrotu. Musiałem tam wejść i napisać ten egzamin. Czekałem aż pani wyczyta mój numerek. Ta chwila oczekiwania dłużyła mi się w nieskończoność… Odczuwałem lęk przed wejściem na salę. Nagle usłyszałem „(tu wpisz swój nr, imię i nazwisko)”. Przeszedłem przez „piekielne wrota” i zacząłem szukać swojej ławki. Nogi miałem jak z waty, ledwo co szedłem. W końcu zająłem swoje miejsce i czekałem na dalszy bieg wydarzeń. Sam nie wiem jak udało mi się przetrwać tamte chwile… To było coś okropnego! Siedząc w ławce słyszałem bicie własnego serca. Czułem, jak trzęsą mi się ręce, nie mogłem utrzymać długopisu w dłoni. Po przemowie pani prowadzącej pozostali nauczyciele z komisji zaczęli rozdawać egzaminy. Zaczerpnąłem powietrza i starałem się jakoś uspokoić… Wreszcie i ja dostałem kartki z zadaniami. Zacząłem przeglądać ich treści. Okazało się, że… To wcale nie jest takie trudne! Strach zaczął przeradzać się w radość, a mój wcześniej przyspieszony oddech wracał do normy. Wiedziałem już, że sobie poradzę. Zacząłem pisać…
Skończyłem już po godzinie i czekałem aż któraś z nauczycielek odbierze moją pracę. Byłem z siebie bardzo zadowolony, gdyż czas jaki poświęciłam na naukę najwyraźniej się opłacił. Nie sądziłem, że aż tak dobrze mi pójdzie. Całkowicie zapominałem o przeżytym stresie. Do domu wróciłem cały w skowronkach, uśmiechnięty od ucha do ucha i dumny z siebie jak nigdy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych?

Opis przeżyć wewnętrznych

Opis przeżyć wewnętrznych to po prostu opis uczuć, doznań, emocji.

Uczucia towarzyszą nam przez całe życie, niemal w każdej chwili, nie są stałe, są zmienne, często doznajemy mieszanych ucz...

Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych.

Opis przeżyć wewnętrznych.

Mianem przeżycia wewnętrznego określa się przejściowy stan emocjonalny wywołany przez jakieś okoliczności, bodźce zewnętrzne. Opis przeżycia zawiera więc elementy opowiadania, nazwy uczuć oraz pr...

Język polski

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Zwiedzając muzeum w Oświęcimiu widzimy opustoszałe wieże wartownicze, tabliczki z napisem "Halt" przypominające, że ogrodzenie z drutów kolczastych było kied...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika.

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika
Latarnik to tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza. Jest on już mężczyzną w podeszłym wieku lecz nadal pełnym sił. Przez całe swe tułacze życie marzył o bezpiecznym porcie, do którego mó...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Odyseusza podczas burzy.

Opis przeżyć wewnętrznych Odyseusza podczas burzy.

Podróż mitycznego bohatera zaczęła się dość spokojnie. Odyseusz odczuwał zmęczenie i znudzenie, oraz niepokój gdyż na horyzoncie nie można było dostrzec lądu, jednakże tę...

Język polski

Napisz opis przeżyć wewnętrznych podczas burzy.

Napisz opis przeżyć wewnętrznych podczas burzy....