1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny
Odpowiedź

1. 9,65 zł - 65 %,     1,48  zł - 10 %     14,80 zł - cena za kilogram winogron     14,80 * 1,25 = 18, 50zł - cena za 1,25kg  Odp: Za 1,25kg tych winogron trzeba zapłacic 18,50zł.   2. trzy czwarte 3/4 = dziewięc dwunasytch 9/12,     a dwie trzecie 2/3 = osiem dwunastych 8/12   9/12 - 18,45 zł 1/12 - 2,05 zł 8/12 - 16,40 zł Odp: Za dwie trzecie kg tej wędliny trzeba zapłacic 16,40zł.     

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj.

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj....