wyładowania elektryczne w postaci burz
Ze zjawiskami elektrycznymi ludzie spotykali się od tysiącleci, choć nie zawsze o tym wiedzieli. Na przykład, każdy kiedyś widział piorun, choć nie każdy wiedział, że jest to po prostu prąd elektryczny. Dziś elektryczność jest dla nas rzeczą powszednią. Dostarcza nam informacje, energię, światło, ciepło, a jak trzeba to chłodzi. Ponieważ jednak, jaka jest żarówka – każdy widzi, więc na tym wykładzie zajmiemy się podstawami wiedzy o elektryczności i zjawiskami, na które na ogół nie zwracamy uwagi patrząc, na przykład, na telewizor. Omówione też zostaną zjawiska przyrodnicze o charakterze elektrycznym m. in. wyładowania elektryczne i elektryczność w organizmach żywych. Obserwując nasze otoczenie, możemy odnieść wrażenie, że elektryczność jest domena człowieka. Idąc na przykład do lasu nie spodziewamy się zastać tam żarówek, silników ani nawet odbiorników radiowych. Tymczasem ładunki elektryczne są obecne w każdym obiekcie materialnym, a oddziaływania elektryczne są podstawową siłą spajającą materię.
Zmiany w środowisku naturalnym wywołane działalnością człowieka.
Wpływu przemysłu energetycznego na środowisko przyrodnicze nie można rozpatrywać w oderwaniu od innych działań, które są podejmowane dla produkcji energii. Z produkcją tą wiążą się bowiem bezpośrednio takie prace jak pozyskiwanie zas...
Odpady komunalne i odpady przemysłowe. Spalanie odpadów. Odzysk energetyczny.
. Przepisy prawne dotyczące unieszkodliwiania odpadów:
1. Ustawa z dn.31. stycznia 1980 r./ z późniejszymi uzupełnieniami / o ochronie i kształtowaniu środowiska.(Dz.U.nr 49 z 1994r)
a) zapewnia się ochronę i racjonalne kształtowan...