x- cena bułki y - cena serka układ równań 6x+y=4,80 x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6(4,80-6x)=11,30 y=4,80-6x x+28,8-36x=11,30 y=4,80-6x -35x=11,30-28,8 y=4,80-6x -35x=-17,5 |:-35 x=0,5 y=4,8-6*0,5 y=4,8-3 y=1,8 Bułka kosztuje 0,5zł a serek 1,8zł
x- cena bułki y - cena serka 6x+y=4,80 x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6y=11,30 y=4,80-6x x+6(4,80-6x)=11,30 y=4,80-6x x+28,8-36x=11,30 y=4,80-6x -35x=11,30-28,8 y=4,80-6x -35x=-17,5 |:-35 x=0,5 y=4,8-6*0,5 y=4,8-3 y=1,8 Odp:Bułka kosztuje 0,50zł a serek 1,80zł
1.Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł.Ile kosztuje serek a ile bułka? 2.Ile waży tew a ile tygrys? 700kg 620kg
1.Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł.Ile kosztuje serek a ile bułka? 2.Ile waży tew a ile tygrys? 700kg 620kg...
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł , a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł . Ile kosztuje serek , a ile bułka .
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł , a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł . Ile kosztuje serek , a ile bułka ....
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11.30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka ?
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11.30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka ?...
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka ?
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka ?...
sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka?
sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje serek, a ile bułka?...