Charakterystyka Bilbo Bagginsa "Hobbit"

  Bilbo Baggins jest to główny bohater powieści J.R.R Tolkiena. Bilbo jest hobbitem. Według twórcy utworu hobbici to istoty małe, mniejsze od krasnoludów.   Bilbo Baggins wyglądał jak człowiek, różnił się jednak od człowieka niskim wzrostem, brakiem zarostu i dużymi stopami z twardymi podeszwami porośniętymi gęstym włosiem. Dlatego hobbici chodzili boso.

  Przeciętny hobbit zazwyczaj był gruby, chętnie nosił kolorowe odzienie, zwłaszcza w kolorze żółtym i zielonym, tak też wyglądał Bilbo.

  Dom Bagginsa znajdował się w Hobbitonie, malowniczej i górzystej krainie. Mieszkanie Bilba wydrążone było w jednym z pagórków. Dom hobbita był duży, Bilbo cenił sobie prywatność, więc drzwi były solidne, wykonane z drewna. Hobbit ten lubił wygodę i porządek, jednym słowem był schludny. Bilbo był typem pedanta. Większość pomieszczeń w jego norce zajmowały spiżarnie, w których przechowywał dużą ilość jedzenia, jako że Bilbo miał tyle prowiantu mógł ugościć, np. 13 krasnoludów sprowadzonych przez Gandalfa Szarego. Bilbo jest gospodarzem miłym i eleganckim, ceni u gości dobre maniery, ale sam też stara się zachowywać nienagannie. Pan Baggins z natury spokojny, zrównoważony i jak większość jego sąsiadów przewidywalny, okazał się odpowiedzialny, męski i honorowy.  Podczas wyprawy wykazał się sprytem w trakcie wykradania Gollumowi pierścienia (Skarbu). 

  W czasie podróży stał się dojrzalszy, nauczył się podejmować samodzielne decyzje, a także przewidywać ich konsekwencje. Zyskał mądrość i doświadczenie. Marzeniem Bilba był powrót do swojego domu i tak też się stało. 

  Bilbo hobbit, to postać fantastyczna, która posiada pozytywne cechy ludzkie, z których czasem trudno nam skorzystać w realnym życiu. Baggins jest postacią dynamiczną, interesującą i przede wszystkim inspiracyjną. Bilbo wprowadza w świat przede wszystkim wymyślony przez autora, jest naszym przewodnikiem po Śródziemiu. Bilbo Baggins był moją ulubioną postacią w książce.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Bilbo Bagginsa "Hobbit"

charakterystyka Bilbo Bagginsa "Hobbit"...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa ("Hobbit, czyli tam i z powrotem")

Charakterystyka Bilbo Bagginsa ("Hobbit, czyli tam i z powrotem")...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj...

Język polski

charakterystyka Bilbo Bagginsa z utwory J.R.R Tolkien pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem"

charakterystyka Bilbo Bagginsa z utwory J.R.R Tolkien pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem"...