Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?
Odpowiedź

48zł - 18zł =30zł  30zł:2=15zł 15zł + 18zł = 33 zł

Dane:   Dwa bilety: 48 zł Bilet ulgowy był tańszy od normalnego o 18 zł.   Szukane:   Ile kosztował bilet ulgowy?   Rozwiązanie:   48 zł - 18 zł = 30 zł 30 zł : 2 = 15 zł 15 zł + 18 zł = 33 zł   Odp. Bilet ulgowy kosztował 15 zł, a normalny 33 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za dwa bilety do teatru :normalny i ulgowy zapłacono 48 zł.Ile kosztował bilet ulgowy , jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł. Bilet normaln 24zł bilet ulgowy 18zł

Za dwa bilety do teatru :normalny i ulgowy zapłacono 48 zł.Ile kosztował bilet ulgowy , jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł. Bilet normaln 24zł bilet ulgowy 18zł...

Matematyka

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?...

Matematyka

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł? Daje NAJ :* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę o pomoc ! :) niezwłoczną pomoc!

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł? Daje NAJ :* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę o pomoc ! :) niezwłoczną pomoc!...

Matematyka

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?

Za dwa bilety do teatru: normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł?...

Matematyka

Za dwa bilety do teatru normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł ?

Za dwa bilety do teatru normalny i ulgowy zapłacono 48 zł. Ile kosztował bilet ulgowy, jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł ?...