Za dwa bilety do teatru :normalny i ulgowy zapłacono 48 zł.Ile kosztował bilet ulgowy , jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł. Bilet normaln 24zł bilet ulgowy 18zł

Za dwa bilety do teatru :normalny i ulgowy zapłacono 48 zł.Ile kosztował bilet ulgowy , jeżeli był tańszy od normalnego o 18 zł. Bilet normaln 24zł bilet ulgowy 18zł
Odpowiedź

48zł - 18zł =30zł 30zł:2=15 zł 15zł + 18zł = 33 zł odp.: bilet ulgowy kosztuje 15zł no a ten normalny 33 zł.....

Normalny-x+18=15+18=33 Ulgowy-x-15 x+x+18=48 2x+18=48 2x=30 1x=15

Dodaj swoją odpowiedź