Charakterystyka porównawcza Rejenta Milczka i Cześnika Raptusiewicza

Główni bohaterowi komedii Aleksandra Fredry pl. "Zemsta" to Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek. Są to sąsiedzi mieszkający w jednym zamku. Jeden pragnie drugiemu dokuczyć. Nie chcą iść na żadną ugodę, ponieważ się nienawidzą.

Raptusiewicz to stary kawaler wychowuje córkę brata, ma dach nad głową dzięki Klarze, ponieważ sam nie ma żadnego majątku. Natomiast Milczek to majętny człowiek, sam dorobił się takich pieniędzy. Ma syna, który z nim mieszka.

Autor również nieprzypadkowo wybrał nazwiska, Raptusiewicz - bywa impulsywny, gwałtowny. Milczek - jak wskazuje nazwisko jest cichy, dużo spokojniejszy od Cześnika.

Raptusiewicz jest potężny, silny, wysoki, dobrze zbudowany, wygląda jak typowy szlachecki zabijaka. Rejent jest szczupły, drobny, miał zawsze ręce skrzyżowane na piersi i pochyloną głowę. Jego głos był zawsze spokojny i opanowany.

Bohaterów odróżniają charaktery, Milczek pozornie opanowany, jednak w głębi duszy cały się "gotuje". Nie obchodzą go inni, kieruje się egoizmem, lubi mścić się na innych. Cześnik jest gwałtowny, czasami bardzo impulsywny. W swoich działaniach jest zawzięty. Chce za wszelką cenę dokuczyć sąsiadowi. Zmusza Klarę i Wacława do ślubu, nie spodziewa się, że zrobi im tym przysługę.

Podsumowując niewiele jest rzeczy, które łączą sąsiadów. Obydwaj dążą do konfliktu i za nic w świecie nie chcą się pogodzić. Mnie osobiście bardziej podoba się postawa i charakter Milczka. Choć Rejent ma dużo wad, to jednak był spokojniejszy i bardziej opanowany.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Rejenta Milczka i Cześnika Raptusiewicza z utworu 'Zemsta' . Tak żeby było ponad 1.5 strony zeszytowej . proszę . ; )

Charakterystyka porównawcza Rejenta Milczka i Cześnika Raptusiewicza z utworu 'Zemsta' . Tak żeby było ponad 1.5 strony zeszytowej . proszę . ; )...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Rejenta Milczka i Cześnika Raptusiewicza.

Głownymi bohaterami komedii Aleksandra Fredry pt."Zemsta" są Cześnik Maciej Raptusiewicz i Rejent Milczek. Są mieszkańcami dwóch części wspólnego zamku, oddziela ich tylko mur.
Cześnik to stary kawaler, cierpiący na różne ...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Rejenta Milczka i Cześnika Raptusiewicza.

Głównymi bohaterami "Zemsty" Aleksandra Fredry są Cześnik Maciej Raptusiewicz i Rejent Milczek. Oboje są przedstawicielami szlachty zaściankowej. Maciej Raptusiewicz to stary kawaler, opiekun swojej bratanicy Klary i jej majątku. Lu...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Rejenta i Cześnika z "Zemsty".

Ostatnio przeczytałam bardzo interesującą książkę Alekrandra Fredry pt. ,,Zemsta". Opowiada ona o dwóch skłóconych ze sobą współwłaścicielach zamku : Cześnika Macieja Raptusiewicza oraz Rejenta Milczka.
Maciej Raptusiewicz j...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka na podstawie komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".

Hrabia Aleksander Fredro stworzył dla potrzeb komedii „Zemsta” dwie niezwykle barwne postacie literackie, które skupiają w sobie szeroki wachlarz ludzkich cech charakterystycznych dla Polaka-Sarmaty: Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka....