napisz opowiadanie z morałem ,,kłamstwo ma krótkie nogi"

Pewnego dnia , pewna Weronika spóźniła się do szkoły , okłamała panią i powiedziała że była u lekarza . To było jej pierwsze kłamstwo malutkie ale było . Następnego dnia dziewczyna obgadywała swoją najlepszą przyjaciółke która nazywała sie Kamila . Kamili nie mówiła ż wszstko w porzątku ,a robiła to coraz częściej ją obgadywała . Tego samego dnia dziewczyna dostała 1 z matematyki , nic nie mówiła rodzicom . Niestety tydzień później była wywiadówka i Ania dostała kare . Przyszła do szkoly i chciała się pobawić żeby podnieść sie na duchu , lecz Kamila dowiedziała się o obgadywaniu i nikt do Ani sie nie odzywał . Wszędzie było Ani smutno w domu i w szkole . Od tej pory już nigdy nie kłamała , bo wiedziała że kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze prawda wyjdzie na jaw !!!

Moja historia wydarzyła się kilka dni temu, kiedy jeszcze prowadziłem łobuzerskie życie.       Opowiem Wam teraz co się działo przez ten czas.  Jestem Tomek i prowadziłem zły tryb życia.  Często kradłem ze sklepów rzeczy, które mi sie podobały i okłamywałem rodziców, że pożyczałem wszystko od kolegi. Pewnego dnia, moje kłamstwa wyszły na jaw.       Jak codzień wracając ze szkoly przystanąłem przy witrynie sklepowej i przypatrywałem się wszystkim skarbom, ktore mogłem mieć na wyciągnięcie ręki. Nagle moim oczom ukazał się piękny czerwony samchadzik. Musiałem go mieć ! Wślizgnąłem się do sklepu niezauważny i zabałem zabawkę bez płacenia. W domu powiedziałem oczywiście, że nowy fant pożyczyłem od kolegi z osiedla / podwórka, Antka. Moi rodzice wpadli na pomysł, by go odwiedzić i podziękować, za samochodzik. Oczywiście cały wieczór namawiałęm ich by zostali w domu, ale na próżno! Musiałem się przyznać do kradzieży...    Teraz wiem, że kłamstwo ma krótkie nogi.  Mam nadzieje, że pomogłam ;)

Język polski

Napisz opowiadanie twórcze z morałem o Michale który oszukał swoją mame i to wyszlo na jaw "kłamstwo ma krótkie nogi" Daje 15 pkt jak ktos zrobi dostanie naj odp :)...