Żyć dla siebie czy dla innych ?

Ludzie żyją coraz dłużej , niestety , coraz bardziej nieszczęśliwie . Pracują , aby żyć , a w końcu zapominają jak żyć . Wciąż jeszcze niczego się nie nauczyli . Ciągle sądzą że życie człowieka polega na tym : dużo pracować , wiele zarabiać , mieć sporo wolnego czasu i różnego rodzaju przyjemności , dobrze jeść i długo żyć. Nie jesteś maszyną , skonstruowaną do pewnych celów . W życiu nie powinno się dla ciebie liczyć stanowisko , zawód i praca lecz przede wszystkim rodzina i przyjaciele. Jesteśmy ludźmi stworzonymi , po to aby żyć , radować się i kochać. Uważam że powinniśmy żyć dla innych cieszyć się z nimi śmiać się z nimi.
Żyć dla siebie czy dla innych .... Co to właściwe znaczy ?? Pojawiają się zatem wątpliwości? Czy mamy żyć tylko i wyłącznie dla siebie czy również dla innych. Dlaczego mamy żyć dla siebie??? Żyć tylko i wyłącznie dla siebie jest jednak bezsensu !!! Żyć dla siebie znaczy martwic się tylko sobą, nikomu nie pomagać, nie sprawiać radości innym. Taki człowiek nie martwi się o dobro innego człowieka, jest zapatrzony w siebie. Jest on samolubny. Pragnie tylko tego aby to co dobre było tylko dla niego. Człowiek taki nie pomyśli o tym aby przyjść z pomocą drugiej osobie, ponieważ uważa to za stratę czasu. Według mnie człowiek zamiast serca posiada KAMIEŃ.
Lecz człowiek który żyje dla innych, jest człowiekiem o wiele lepszym od człowieka który żyje tylko dla siebie. Człowiek taki jest dobry dla innych, ma w sobie serce. Wszystko co robi, robi z myślą o innych ludziach. Dobrym przykładem takiego człowieka są WOLONTARIUSZE. Wolontariusze pomagają innym ludziom, uczestniczą w różnych zbiórkach, akcjach np. dla biednych, dla domu dziecka. Oni nie myślą wyłącznie o sobie , oni chcą pomagać tym innym ludziom. Opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi. Robią to z własnej woli, nikt ich do tego nie zmusza. Kolejnym przykładem jest filantropia czyli dzielenie się swoim majątkiem z ludźmi potrzebującymi. Człowiek myślący tylko o sobie powinien brać przykład z takich ludzi.
Uważam, że człowiek który żyje dla innych powinien korzystać z życia, ponieważ nie wiemy kiedy nadejdzie nasz koniec. Nikt z nas ludzi nie wie czy umrze dziś, jutro, za tydzień czy może za rok. Poczekamy zobaczymy. Ktoś oczywiście może mówić „ja to będę długo żył”, a tu nagle następnego dnia potrącił go samochód i odszedł ze świata żywych. Więc dlatego korzystajmy z życia i cieszmy się nim z innymi na MAXA. Rozmawiajmy, śmiejmy się z przyjaciółmi aż do upadłego. Trzeba z tego korzystać dopóki mamy szanse, bo potem już jej nie będzie.
Kolejnym z argumentów jest to iż człowiek żyjący dla siebie praktycznie nie ma przyjaciół ani znajomych. Nie będzie miał z kim porozmawiać, bo nie ma przyjaciół. A przecież z szafą albo lustrem nie da się rozmawiać, chyba że ktoś potrafi no to wtedy da radę. W razie jakiegoś problemu nie będzie miał się do kogo zwrócić z pomocą. Ludzie wtedy tez będą mogli mu odpowiedzieć, że nie mają czasu, że mają ważniejsze sprawy na głowie. Wtedy po pewnym czasie na pewno mu się znudzi żyć tylko dla siebie, i zacznie żyć dla innych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Żyć dla siebie czy dla innych??

Wydarzenia ostatnich lat wykazują, że w ślad za rozwojem cywilizacyjnym wcale nie idzie rozwój więzi międzyludzkich. Wręcz przeciwnie, jesteśmy coraz gorzej do siebie nastawieni. Przerażające akty terroru, pogoń za pieniędzmi, wieczna ry...

Język polski

Muszę napisać pracę literacką ( mam do wyboru ) : 1. Rozwiń cytat : " śpieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą " lub 2. Żyć dla siebie czy dla innych . ?   min . 16 linijek tekstu. POMOCY ! ! ! !  !   DAM NAJ .    

Muszę napisać pracę literacką ( mam do wyboru ) : 1. Rozwiń cytat : " śpieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą " lub 2. Żyć dla siebie czy dla innych . ?   min . 16 linijek tekstu. POMOCY ! ! ! !  !   DAM NAJ .    ...

Język polski

Dobro własne czy sprawy publiczne? Rozwiń temat, oceniając postawy wybranych bohaterów literatury dawnej i współczesnej.

Ludzie od zawsze musieli dokonywać wyboru pomiędzy własnym dobrem, a dobrem innych. Gdy wybierali dobro dla siebie, często dla innych kończyło się to tragicznie. Gdy zaś wybierali sprawy publiczne, czasem skazywali siebie na gorsze życie. W...

Język polski

„Człowiek żyjący proch”, czy istota „niewiele mniejsza od niebieskich mocy”? Rozważania o miejscu człowieka w świecie, roli i znaczeniu inspirowane wybranymi dziełami literackimi.

Jak powszechnie wiadomo świat jest płaskim dyskiem, który trzymają trzy małpy, stojące na wielkim krecie, który to przekopuje się przez czarny piach kosmosu, niewiadomo z jakiego powodu i w jakim celu. Najstarsi żyjący uważają, że ów r...

Język polski

Żyjemy nie dla siebie, lecz dla innych

„Żyjemy nie dla siebie, lecz dla innych”. To właśnie stwierdzenie postaram się udowodnić w tej rozprawce, gdyż jestem tego samego zdania.
Wielką radością dla człowieka jest dawanie. Mi większą przyjemność daje ofiarowywanie ni�...