Uczniowie wchodzą do pracowni po dzwonku na lekcję. Uczniom nie wolno przebywać w pracowni w czasie przerwy. Uczniowie prowadzą systematycznie zeszyt przedmiotowy. Uczniowie korzystają z urządzeń i maszyn po udzielonym instruktażu i pod nadzorem nauczyciela. Uczniowie korzystają z narzędzi, sprzętu i urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Fakt uszkodzenia sprzętu lub narzędzia należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi. Za zaginiony sprzęt lub narzędzie (względnie uszkodzone z winy ucznia) odpowiada materialnie uczeń lub zespół klasowy. Uczniowie przestrzegają przepisów BHP omówionych w toku zajęć. Utrzymanie ładu i porządku w pracowni oraz sprzątanie miejsca pracy należy do obowiązków ucznia. Uczniowi kategorycznie zabrania się: Samowolnie włączać (uruchamiać) urządzenia techniczne. Dotykać części maszyn będących w ruchu.
1. Na zajęcia do pracowni należy przychodzić punktualnie, przynosząc ze sobą książkę, zeszyt i potrzebne przybory. 2. Opuszczanie pracowni może nastąpić wyłącznie za zgodą nauczyciela. 3. Każdy uczeń posiada stałe miejsce pracy. 4. Każdy uczeń dba o ład i porządek na swoim stanowisku. 5. Do pracy wolno przystąpić na wyraźne polecenie nauczyciela. 6.Korzystanie z urządzeń mechanicznych jest dozwolone tylko za zgodą nauczyciela. 7. Fakt uszkodzenia narzędzia lub przyboru należy zgłosić nauczycielowi. 8. Po skończonych zajęciach uczniowie pozostawiają pracownię w należytym porządku. 9. Każde, nawet najmniejsze zranienie należy zgłosić nauczycielowi. 10. Każdy uczeń jest zobowiązany przestrzegać regulamin pracowni technicznej. mam nadzieję, że choć trochę pomogłam ;)
Dydaktyka
I ETYMOLOGIA TERMINU DYDAKTYKA
- Greckie didaktikós ? ?pouczający? i didasko ? ?uczę?
- Termin zastosowany po raz pierwszy w Niemczech w 1613r. Krzysztof Helwig i Joachim Jung opisali działalność językoznawcy niemieckiego Wolfganga Ra...