1,2,3 zasada dynamiki Newtona oraz prawo Archimedesa 

1,2,3 zasada dynamiki Newtona oraz prawo Archimedesa 
Odpowiedź

1 zasada dynamiki Newtona - (zasada bezwładności) Jeżeli na ciało nie działają żadne siły lub działające siły się równoważą, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym. 2 zasada dynamiki Newtona - Jeżeli na dane ciało działa niezrównoważona siła, to porusza się ono ruchem zmiennym. Przyspieszenie jest wówczas wprost proporcjonalne do działającej siły i jest tym mniejsze im większa jest masa ciała (wzór a= F:m.) 3 zasada dynamiki Newtona - (zasada akcji i reakcji) Jeżeli jedno ciało działa pewną siłą na drugie ciało, to drugie ciało oddziałuje na pierwsze ciało z siłą równą co do wartości, działającą w tym samym kierunku, lecz mającą przeciwny zwrot . 3 zasada dynamiki Newtona - łatwiej zapamiętać - Jeżeli  ciało A działa pewną siłą na ciało B, to ciało B oddziałuje na ciało A siłą równą co do wartości, mającą ten sam kierunek , lecz przeciwny zwrot. Prawo Archimedesa - Na ciało zanurzone w płynie działa pionowa, skierowana ku górze siły wyporu. Wartość siły jest równa ciężarowi wypartego płynu. Siła ta jest wypadkową wszystkich sił parcia płynu na ciało .

1 zasada. Jeżeli na ciało nie działają siły zewnętrzne, lub działające siły równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku, lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym.  2 zasada  II zasada dynamiki jest zapisywana najczęściej wzorem: Jak ten wzór rozumieć? II zasada dynamiki Newtona mówi nam o efekcie działania siły na swobodne ciało. Siła nadaje ciału przyspieszenie, czyli zmienia prędkość ciała. W zwykłej postaci II zasadę dynamiki formułuje się dla układów inercjalnych. Oznacza to, że w pełnym brzmieniu można by tę zasadę podać jako: W układach inercjalnych przyspieszenie nadawane przez jakaś siłę jest wprost proporcjonalne do wartości tej siły, a odwrotnie proporcjonalne do masy ciała. 3 zasada  Jeżeli ciało A działa na ciało B siłą FAB, to ciało B działa na ciało A siłą FBA, o takim samym kierunku i wartości jak FAB, ale przeciwnym zwrocie. prawo Archimedesa : Siła wyporu działająca na ciało zanurzone w płynie jest równa ciężarowi płynu wypartego przez to ciało  

Dodaj swoją odpowiedź
Fizyka

Hipotezy, Newton itp

Twórcą hipotezy o cząsteczkowej budowie ciał był Demokryt z Abdery. Żył on ok. 460 -ok. 370 p.n.e. Był najbardziej wszechstronnie wykształconym uczonym przed Arystotelesem. To tyle jeśli chodzi o twórcę, przejdźmy do tego co napisał.

Fizyka

Kirchof, Archimedes, Ohm, Pascal, Faraday, Newton - prawa

Pierwsze prawo Kirchofa
Suma natężeń prądów wpływających do węzła jest równa sumie natężeń prądów wypływających z tego węzła.

Drugie prawo Kirchofa
Algebraiczna suma wszystkich sił elektromotorycznych w danym ocz...

Fizyka

Pojęciownik

Biokatalizatory-to te, które katalizują substancje biologiczne(enzymy). Zależy to od stężenia, temperatury, ph środowiska (kwaśne i zasadowe).
1 PRAWO KIRCHOFFA-algebraiczna suma natężeń prądów przepływających przez punkt rozgałę...