Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł.Kto kupił droższe śliwki i o ile?"

Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł.Kto kupił droższe śliwki i o ile?"
Odpowiedź

10kg - 42,50zł 1kg- 42,50zł/10 = 4,25zł 3,5kg-16,80zł 1kg- 16,80zł/3,5 = 4,8zł Pani Anna kupiła droższe śliwki o 55gr za kilogram.

pani Alicja: 10kg - 42,50zł 1kg   - x 1*42,50 = 10x 42,50 = 10x/:10 X = 4,25zł pani Anna: 3,5kg - 16,80zł 1kg - x 3,5x = 16,80*1 3,5x = 16,80/:3,5 x = 4,8 4,8 - 4,25 = 0.55zł Pani Alicja kupiła droższe śliwki o 0,55 zł na każdym kilogramie.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł . Pani anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dzięki. ;)

Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł . Pani anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dzięki. ;)...