Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł . Pani anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dzięki. ;)

Pani Alicja kupiła 10kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł . Pani anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dzięki. ;)
Odpowiedź

Alicja=42,50:10=4,25 Anna=16,80:3,5=4,8 4,8-4,25=0,55zł Anna kupiła droższe śliwki o 0,55 zł Liczę na naj :)

Alicja 10 kg za 42.50 zł czyli 4.25 zł za 1 kg 42.50:10=4.25 Anna 3.5kg za 16.80 zł czyli 4.8 zł za 1 kg 4.8-4.25 = 0.55 zł odp. droższe kupiła pani Anna.

Dodaj swoją odpowiedź