Wątek miłości Wacława i Klary.

Rejenta i Klara - bratanica Cześnika. Pomimo wielu przeszkód, kłód jakie życie rzucało im pod nogi oraz niezgody pomiędzy dwoma właścicielami zamku, młodzi pragnęli być razem. Ich miłość była ponad te wszystkie negatywy, była gorąca i nie tracili nadziei, że w końcu będą razem. Na świat patrzyli przez pryzmat marzeń. Jedynym problemem był konflikt pomiędzy rodzinami. Wacław i Klara postanowili wziąźć sprawy w swoje ręce. Planowali uzyskać poparcie szanowanej wdowy Podstoliny. Wacław osobiście się do niej udał. Lecz gdy tylko się zobaczyli, rozpoznali w sobie swoje studenckie miłości.Wykorzystuje to Milczek. Wdowa zmieniła plany małżeńskie wobec Cześnika i za namową Rejenta chce poślubić Wacława. Ten próbuje ubłagać ojca do zmiany decyzji. Popada w rozpacz. Mówi: Ostre noże topisz w sercu syna twego. Jednak Rejent pozostaje obojętny na błagania syna. Natomiast Cześnik dowiadując się kto stoi za odbiciem mu narzeczonej, wpada w gniew. Knuje plan zemsty, która ma boleśnie ugodzić sąsiada. Zmusza Wacława, aby poślubił Klarę. Nie wiedział, że jest to największe życzenie młodych. Zatem ich miłość pokonała wszelkie przeszkody. Utorowali sobie drogę do szczęścia i w nim pozostaną. Nie znamy dalszych losów Wacława i Klary, lecz możemy być pewni, że żyli długo, w radości, przepełnieni mocą wewnętrzną i jednym najważniejszym uczuciem - miłością. Ich wątek w utworze jakim jest "Zemsta" pokazuje, iż miłość jest ponad wszystko, miłością można wszystko wywalczyć. Na zakończenie pragnę przytoczyć tedn oto fragment: "Nie patrz w przepaść, moja droga, Tu, do serca nachyl skronie; Prędko zniknie każda trwoga, Gdy w miłości wzrok utonie." (Akt II, scena 3)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Wątek miłosny Wacława i Klary "Zemsta".

?Zemsta? Aleksandra Fredry opowiada o miłości dwojga młodych ludzi, Klary Raptusiewiczównej i Wacława Milczka. Pochodzą ze skłóconych między sobą rodów. Klara jest bratanicą Cześnika, dysponuje znacznym majątkiem, jest roztropna, intel...

Język polski

Wątek miłosny Wacława i Klary (humorystycznie)

Początki miłości Klary i Wacława nie śa nam znane. Wiadomo jednak, że spotykali sie bez wiedzy swych opiekunów. Ich związek nie miał szans na dłuższą metę, ponieważ pochodzi ze zwaśnionych rodów.
Wacław starał się, żeby Papk...

Język polski

"Zemsta" wątek miłości Klary i Wacława.

Jednym z wątków jest miłość Klary i Wacława. Klara jest bratanicą Cześnika, a Wacław synem Rejenta. Ich małżeństwo jest nie możliwe, ponieważ ich opiekunowie toczą ze sobą spór o mór graniczny. Nie wiadomo kiedy się poznali. Spoty...

Język polski

Wątek miłosny Klary i Wacława

Młodą para zakochanych w utworze ‘ Zemsta ‘ byli Klara i Wacław . Oboje mieli opiekunów, którzy za sobą nie przepadali !. I w tym był największy problem na drodze ich miłości . Niestety mieszkali w jednym pałacu co, powodowało częst...

Język polski

Miłość

„Miłość – złudne szczęście, źródło cierpień czy radość życia. Zaprezentuj motyw w wybranych utworach literackich różnych epok”

Bogiem miłości w mitologii był Eros. Syn bogini Afrodyty i boga Aresa. Zakochał się on ...