Skawiński czytał "Pana Tadeusza" nie tylko oczami, ale także sercem.

Książka "Pan Tadeusz" jest dziełem prawdziwie patriotycznym. Kiedy czyta się tę lekturę-jak to robił bohater Józef Skawiński-odczuwa sie wzruszenie. Zaczynają pracować wodze wyobraźni i ukazują się sceny z dzieciństwa.
Główny bohater "Latarnika" czytał "Pana Tadeusza" nie tylko oczami, ale także sercem, co oznacza, że wczuwał się w to, co czytał. Czytając tę lekturę przypomniały mu się sceny z ojczystego kraju oraz jego rodzina. Skawiński od kilkudziesięciu lat nie był w miejscach, gdzie się wychowywał. Czytając tę lekturę poczuł się jakby był w domu.
Kolejnym argumentem jest to, że Skawiński poczuł się patriotą. Przypomniał sobie o walce o niepodległość oraz o wielu innych walkach, w których uczestniczył. Mimo że przez lekturę stracił pracę, to uświadomił sobie, kim jest, poczuł się szczęśliwym oraz powróciły mu znowu chęci i siły do życia.
Podsumowując moje argumenty, Skawiński, czytając "pana Tadeusza" stał się weselszy, odzyskał chęci do życia. Mimo że nie powrócił na ojczyzny łono, to poczuł się jakby tam był.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych "Latarnika".

„Latarnik” Henryka Sienkiewicza przyciąga uwagę czytelnika nie tylko swoimi wartościami artystycznymi i poznawczymi, ale przede wszystkim postacią głównego bohatera, którego dzieje podobne są do losów tysięcy Polaków, zmuszonych po up...