Opis Śmierci Balladyny

Balladyna jest główną bohaterką dramatu " Balladyna" Juliusza Słowackiego. Miała ona młodsza siostrę, której tak jak i matki nie kochała. Jej miłość do nich była udawana. Zarówno jak jej siostra Alina jest piękną dziewczyną z ubogiego domu. Balladyny oczy i włosy są czarne niczym węgiel. Cerę ma bladą i białą jak śnieg. Charakter ma wręcz przeciwny niż jej siostra, można by nawet powiedzieć, że to nie siostry, bo kochające siostry nigdy sobie najgorszej krzywdy nie zrobią. Balladyna oziębła i fałszywa dziewczyna. Zrobiła wszystko by odebrać Alinie szczęście i na siłę sobie je przywłaszczyć. Balladyna udawała, że kocha Kirkora, ponieważ chciała być bogata, być królową. Była samolubna, myślała tylko o sobie i chciałaby całe królestwo należało do niej. I by tego dokonać zabijała. Zabiła Alinę, Kirkora, wypędziła matkę z królestwa. Kłamała. Nie miała ochoty pomagać innym.
Moim zdaniem Balladyna była osobą niesprawiedliwą i Niegodną tronu królowej. Alina nie mogła być szczęśliwą, ponieważ zły los ją spotkał. Balladyna zabijając osoby, które ją kochały i nigdy by jej nic złego nie zrobiły, nie myślała sobie, że spotka ją tak wielka kara. Balladyna była święcie przekonana, że będzie na wieki żyła w wielkim królestwie i nikt jej nie będzie przeszkadzał. Gdy wydała ostatni wyrok śmierci można było wyczuć złowrogi nastrój. Dzieci nagle wtuliły się w mamy, Starsi dziwili się, skąd nagle nad zamkiem znalazły się burzowe chmury. W tym samym momencie z czarnego nieba spadł piorun, który zabił świeżo koronowaną. Tłum wpadł w panikę, niektórzy natychmiast zerwali się z miejsc i zaczęli uciekać z tego miejsca tragicznej śmierci. Lekarz bez chwili zastanowienia podbiegł do Balladyny, niestety, nie mógł już nic zrobić zginęła przez porażenie pioruna.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis sceny śmierci Balladyny.

OPIS SCENY ŚMIERCI BALLADYNY

Trwała uroczystość koronacyjna Balladyny. Do tradycji należało, iż nowy król musiał osądzić trzech przestępców.
Na tej ceremoni zgromadziły się całe tłumy poddanych, którzy chcieli obs...

Język polski

Opis przeżyć Balladyny

Kiedy wyruszyłyśmy z Aliną do lasu, aby zbierać maliny zrozumiałam, że jest ona moją przeciwniczką. Rywali należy eliminować, a więc obiecałam sobie, że za wszelką cenę zwyciężę i zostanę bogatą królową po ślubie z Kirkorem. K...

Język polski

Opis sądu nad Balladyną - przebieg.

Balladyna, to główna bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego pt: ,,Balladyna”. Była to egoistyczna osoba, która myślała tylko i wyłącznie o swoim dobru materialnym.
Miała hebanowe włosy i ciemną cerę. Przeciwieństwem Balladyny by...

Język polski

Śmierć jako temat i motyw w literaturze dawnych wieków i w polskich utworach o drugiej wojnie światowej.

Śmierć jako temat i motyw w literaturze i sztuce przewijała się poprzez wszystkie epoki literackie. Jej obraz i znaczenie ewoluowały razem z rozwojem szeroko rozumianej kultury i sztuki. Wraz ze zmianami kulturowymi szły zmiany cywilizacyjne ...

Język polski

Śmierć jako temat i motyw w literaturze dawnych wieków i w polskich utworach o drugiej wojnie światowej.

Śmierć jako temat i motyw w literaturze i sztuce przewijała się poprzez wszystkie epoki literackie. Jej obraz i znaczenie ewoluowały razem z rozwojem szeroko rozumianej kultury i sztuki. Wraz ze zmianami kulturowymi szły zmiany cywilizacyjne ...