Opis przeżyć Balladyny

Kiedy wyruszyłyśmy z Aliną do lasu, aby zbierać maliny zrozumiałam, że jest ona moją przeciwniczką. Rywali należy eliminować, a więc obiecałam sobie, że za wszelką cenę zwyciężę i zostanę bogatą królową po ślubie z Kirkorem. Każde słowo, które padło w moją stronę z ust Aliny doprowadzało mnie do szału. Jej śmiech i sposób, w jaki wytykała mi mój pusty dzban poirytował nie do tego stopnia, ze coś we mnie drgnęło. Gdy siostra próbowała namówić mnie, abym poprosiła o jej maliny nie wytrzymałam i z zimną krwią zabiłam. Przez krótką chwilę pomyślałam, że to potworne i nieludzkie. Cała drżałam, bałam się gdy ujrzałam krew na rękach . Jednak, moment później ochłonęłam i zmywając z siebie oznaki zbrodni , ochłonęłam i ruszyłam w stronę domu. Nie powróciłam jednak w objęcia Kirkora, gdyż leśne otoczenie nie chciało mi na to pozwolić. Czułam się osaczona i prześladowana. Przypędzona wiatrem , przerażona wszechobecną czerwienią i twarzą ofiary zabójstwa, poczęłam rozmawiać z duchem Aliny. Postawiła mi warunek : albo zwrócone zostanie jej życie, albo ja aż do śmierci będę w każdej minucie upominana o dokonanej zbrodni. Wzdrygnęłam się na myśl o tym, że utraciłabym to, do czego właśnie doszłam – byłam już pewna, że zostanę panią Kirkorową. Wybrałam życie ze splamionym krwią siostry sumieniem i pewna zwycięstwa ruszyłam w stronę chaty.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Aliny podczas zbioru malin.

W końcu nadszedł dzień , w którym muszę się zmierzyć z Balladyną. Całą noc o tym myślałam kto poślubi księcia Kirkora. Ale po jakimś czasie uświadomiłam sobie , że ja jestem lepsza od Balladyny. Ale muszę stawić jej czoła .Jeste...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Balladyny wędrującej po lesie i bezskutecznie poszukującej malin.

W końcu nadszedł dzień, w którym muszę zmierzyć się z siostrą. Całą noc myślałam o tym, co wymyśliła matka, co jej przyszło do głowy. Nagle oblał mnie zimny pot. Przecież to Alina jest zawsze tą lepszą i szybszą. Jednak musze st...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrzych Balladyny podczas szukania malin - w pierwszej osobie liczby pojedynczej.

W dniu, gdy rycerz o imieniu Kirkor stanął w progu mego domu zrozumiałam, że Alina jest już nie tylko moją siostrą ale teraz i przeciwnikiem, którego musze pokonac by nie zniweczył mych marzen, planów, by nie stanął na drodze do mego szc...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Balladyny podczas zbierania malin.

sorki za drobne błędy mogą wystapic bo pisałem to na brudno a tak od nauczycielki 5-- dostałem

Pewnego dnia w progu mego rodzinnego domu stanął bardzo przystojny i bogaty hrabia-Kirkor.Chciał on pojąć jedną z nas , czyli mnie lu...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Balladyny przed i po dokonanym zabójstwie

Gdy tylko Kirkor przekroczył próg naszej chaty wiedziałam, że muszę go zdobyć. Moja siostra stała mi na drodze do osiągnięcia celu. Pomysł matki na rozstrzygnięcie sporu ani trochę mi nie odpowiadał. Alina zawsze była tą zwinniejszą ...