Zabytki Unii Europejskiej

Austria - Belwedere we Wiedniu, opera wiedeńska, Holiburg, katedra św. Stefana (Szczepana) w Wiedniu, Pałac w Schonbrunie
Belgia - Brugia, Grand Place w Brukselii, hotel de Ville w Brukselii
Dania - Zamek Kronbarg w Helsingor, katedra św. Wawrzyńca w Lund, rezydencja królów w Kopenhadze
Finlandia - zamek i katedra w Turku
Francja - Wersal pod Paryżem,Luwr w Paryżu, Carccasson (miasto), paryska opera, Noterdame w Paryżu, Klasztor w Clume, Cite w Paryżu, plac gwieździsty w Paryżu,pałac papieski w Awenione
Grecja - ateński Akropol, pałace Egejskie na Krecie, Mykeny
Hiszpania - Alhambra w Grenadzie, Alkazar w Toledo, Katedra Gaudiego w Barcelonie, klasztor i pałac w Eskurialu
Holandia - Ratusz w Antferpii, pałac królewski w Amsterdamie, pałac Birenchof w Hadze, Ultrecht
Luksemburg - stare miasto i fortyfikacje w Luksemburgu
Niemcy - Sanssouci w Berlinie, Zwinger w Preżnie, katedra w Kolonii, katedra w Bonn, kaplica pałacu w Akwizgran, katedra Karolla Wielkiego, ratusz w Brenie, zamek w Nojuszfajnsztojn, katedra w Trenizie
Portugalia - opactwo cysterskie w Alkobaq
Szwecja - Katedra św. Eryka w Uppsali
Wielka Brytania - Parlament w Londynie, Trafalgar Square w Londynie, Most Tower w Londynie, Big Ben w Londynie, pałac Buckingham w Londynie, Katedra św. Pawła w Londynie, katedra w Edenburgu, uniwersytety: Oxford i Cambrig, Wesstminster - katedra
Włochy - katedra z Krzywą Wieżą w Pizzie, Pompeje, Asyż, pałac Medyceuszów we Florencji, Bazylika św. Marka w Wenecji i św. Piotra w Rzymie, BAzylika san Lorenzo w Florencji, pałac Dożów w Wenecji, Plac Signori w Florencji, Panteon w Rzymie, Kapitol i kolosseum w Rzymie, pałac Pittich w Wenecji, kościół św. Krzyża w Florencji, Kaplica Sykstyńska w Watykanie
Bułgaria - Rotunda św. Jeżego w Sofii
Cypr - Świątynie w Pafos i w Sakninie, kościoły gotycki w Nikozji i Pafos
Czechy - Hradczanyt w Pradze, zabytkowa ulica w Pradze (Malastrana), Most św. Karola w Pradze
Estonia - katedra w Talinie, ratusz w Talinie, Zamek w Narwie
Litwa - Katedra w Wilnie, ostra brama w Wilnie, zamek Trocki
Łotwa - rynek w Rydze
Malta - kompleks budowli na wyspie Gozo
Polska - Teatr Wielki w Warszawie, Wawel w Krakowie, zamek w Malborku, Katedra w Gnieźnie, Dom pod Gwiazdą w Toruniu, Kościół Janów i NMP w Toruniu, Ratusz w Toruniu, Jasna Góra, Kolegium Majus i Barbakan w Krakowie, Pałac Królikarnia w Warszawie, Tum pod Łęczycą, Willanów w Warszawie, pałac w Łańcucie, Łazienki Warszawskie, Długi targ, Dwór Artusa, Kościół Mariacki i Ratusz w Gdańsku, katedra w Płocku, starówka i spichrze w Kazimierzu Dolnym, kościół w Strzelnie, krakowskie sukiennice, kościół św. Krzyża i Ratusz we Wrocławiu
Rumunia - wzgórze zamkowe w Bukareszcie
Słowacja - Spiski Hrard
Słowenia - stare miasto w Lublanie, klasztor cystersów w Szticzna
Węgry - Gmach parlamentu w Budapeszcie, Zamek w Budzie

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Jakie zabytki twojego regionu chciałbyś pokazać swoim rówieśnikom Unii Europejskiej i dlaczego (mieszkam w Małopolsce)

Jakie zabytki twojego regionu chciałbyś pokazać swoim rówieśnikom Unii Europejskiej i dlaczego (mieszkam w Małopolsce)...

Historia

Hiszpania w Unii Europeiskiej

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Stolica: Madryt
Powierzchnia: 504 750 km2
Podział administracyjny: autonomiczne prowincje
Ludność: 39 470 000
Język urzędowy: hiszpański (kastylijski)
Skład etniczny: Hiszpanie 72,3%; Katalo...

Język niemiecki

Proszę odpowiedzieć na jak najwięcej pytań  po polsku;) POMOCY!!! 1. Które z państw niemieckojęzycznych nie jest członkiem Unii Europejskiej? 2. Jak wygląda flaga narodowa Niemiec? 3. Z ilu landów (krajów związkowych) składają się Niemcy? 4. Jak nazywa

Proszę odpowiedzieć na jak najwięcej pytań  po polsku;) POMOCY!!! 1. Które z państw niemieckojęzycznych nie jest członkiem Unii Europejskiej? 2. Jak wygląda flaga narodowa Niemiec? 3. Z ilu landów (krajów związkowych) składają si...

Geografia

Zabytki Grecji - wypracowanie

Położenie geograficzne Grecji


Grecja to państwo położone w południowo-wschodniej Europie. Obejmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego oraz 114 dużych wysp i prawie 2000 małych wysepek. Powierzchnia kraju wynosi 132 ...

Geografia

Czechy. Wszystko o Czechach. Czechy w Unii Europejskiej, zabytki, tradycje.

GEOGRAFIA

Republika Czeska liczy 10,4 mln mieszkańców i zajmuje powierzchnię 78 964 km2. Jest krajem śródlądowym, położonym pomiędzy Polską, Słowacją, Austrią i Niemcami. Czechy w swym ukształtowaniu mają znaczną przewagą o...