Horror – film od 18 lat i czy horrory powinny być dostępne tylko dla dorosłych.

Moją rozprawkę zacznę od tego, czym jest „Horror”. Otóż horror jest to fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u widza przerażenia, wstrętu, strachu, lub niepokoju. W dalszej części mojej rozprawki napiszę o tym, dlaczego horrory to rodzaj filmu przeznaczony tylko dla osób dorosłych.
Na ogół filmy takiego typu zawierają drastyczne sceny nie przeznaczone dla dzieci. Chciałbym teraz przedstawić kilka argumentów dotyczących powyższej tezy.
Po pierwsze drastyczne sceny. Horror zawiera zdarzenia, wypadki, które mają zły wpływ na psychikę dzieci i powodują zaburzenia, które prowadzą do tego, że dzieci to naśladują.
Po drugie postacie. W takim filmie występują postacie takie jak: zombie, które np. nie mają kończyn, albo są bez głów, lub kanibale, którzy polują na ludzkie mięso.
Po trzecie czas i miejsce akcji. Najczęściej takie filmy nakręcane są na cmentarzu, starym opuszczonym domu, a nawet w lesie. Zazwyczaj jest ciemno , ponuro i strasznie.
Następnym argumentem, który chciałbym przedstawić jest tło całego filmu. W każdym horrorze na dworze jest mgła, na ścianach budynku jest krew, oraz chwile grozy, które zmuszają człowieka do strachu.
Według mnie horror to film należący do grupy filmów od 18 lat. Dla niektórych dorosłych taki film też przyprawia o dreszcze i strach. Mimo, że nie mam 18 lat, ale bardzo lubię horrory. Pewnie wielu moich kolegów myśli tak samo, ale jednak uważam, że to filmy nie dla nas. Horror wykształcił się także w grach komputerowych. Chciałbym przedstawić kilka takich gier: Blood, Resident Evil, Silent Hill, The Suffering, F.E.A.R. czy Doom.
Podsumowując powyższą tezę i argumenty chciałem stwierdzić, że horrory nie mają wartości edukacyjnych i nie powinny ciekawić dzieci poniżej 18 lat. Pomyślmy, co by było gdyby wszystkie dzieci mogły oglądać takie filmy. Na pewno wierzyłyby w te stwory i nie mogły po nocach spać. Ale dobrze, że to tylko myśli. Z wielką prośbą apeluję do rodziców, aby swoje niepełnoletnie dzieci ustrzec od horrorów.

Dodaj swoją odpowiedź