„Jak myśleć?” - instrukcja obsługi
„Jak myśleć?”
(czyli instrukcja dla wyjątkowo opornych)
Informacje wstępne:
Do czynności niezbędny jest tzw. „zespół tkanek znajdujący się wewnątrz czaszki” o pojemności początkowej około 100mld komórek. Zazwyczaj jest on nazywany mózgiem i współtworzy komplet, w którego skład wchodzą również:
- pozostałe części głowy
- korpus oraz wszelkie dostępne dla modelu końcówki
Wszystkie wymienione elementy powinny się składać w jedną całość (w razie ewentualnego odłączenia sugerujemy skontaktować się z serwisem). Jeśli zestaw połączony jest prawidłowo, wówczas wydajność osiągnie poziom maksymalny. Uwaga – części nie należy wkładać do ust, gdyż może to spowodować zakrztuszenie.
Informacje oczywiste:
Myślenie tak naprawdę nie jest modne (przynajmniej w obecnym społeczeństwie), można więc dzięki niemu wyróżnić się z tłumu. Czynność ta działa wadliwie u modeli należących do partii politycznych „Samoobrona” i „Liga Polskich Rodzin” oraz u jednostek trwale uszkodzonych.
Sposób użycia:
Po uprzednim zapoznaniu się z informacjami wstępnymi oraz oczywistymi, należy zastosować się do następujących czynności:
· Czynność pierwsza: Należy obrać sobie temat rozmyślań. Będzie on potem niezbędny do rozpoznania chwili, w której czynność należy przerwać.
· Czynność druga: Teren, na którym będzie wykonywana czynność, musi być pozbawiony czynników rozpraszających, np.: telewizora, dziecka (głównie wersji najmłodszych), podręcznika szkolnego. Te trzy przedmioty najbardziej niekorzystnie wpływają na proces myślenia i mogą spowodować zakłócenia.
· Czynność trzecia: Należy zadbać o wykonanie naglących czynności fizjologicznych (w szczególności o pozbycie się produktów przemiany materii!).
· Czynność czwarta: Usiadłszy wygodnie, należy skupić się na ogólnych treściach dotyczących przedmiotu rozważań, z czasem przechodząc do spraw bardziej szczegółowych.
· Czynność piąta: W trakcie trwania rozważań należy stale pamiętać o tym, by nie odbiegać od spraw istotnych w danej chwili (od celu). Mózg musi od czasu do czasu odpoczywać, a pozostałe elementy wcześniej opisanego kompletu mogą z czasem wykazywać oznaki spadku wydajności i wręcz zacząć przeszkadzać. Należy wtedy niezwłocznie przejść do czynności szóstej.
· Czynność szósta: Kiedy zauważymy, że:
a) nie da się już nic więcej wymyślić;
b) to, co wymyśliliśmy do tej pory satysfakcjonuje nas w wystarczającym stopniu;
c) model wykazuje stan przemęczenia lub przegrzania
czynność należy natychmiast przerwać.
Na koniec możesz sobie pogratulować – umiesz już myśleć!
UWAGI:
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
W razie uszkodzeń mechanicznych oferowany jest całodobowy serwis naprawczy. Znajdziesz go pod numerem telefonu 999 (tel. stacjonarne) oraz 112 (tel. komórkowe). Połączenie jest bezpłatne.