Streszczenie "Kamizelki" Bolesława Prusa.

Mieszkaniec warszawskiej kamienicy, kolekcjoner starych przedmiotów poruszony historią pewnej kamizelki postanowił odkupić ją od handlarza starszyzny.
Człowiek ten od wielu miesięcy obserwował życie urzędnika- właściciela kamizelki i jego żony zajmującej się szyciem i udzielaniem lekcji. Małżeństwo wiodło spokojne życie dopóki nie zachorował urzędnik. Jego stan zdrowia pogarszał się z każdym dniem. Kamizelka, ulubiona część jego garderoby, stając się coraz luźniejszą, wskazywałą na znaczny ubytek wagi mężczyzny. Urzędnik, chcąć oszczędzić żonie zmartwień, każdego dnia ściągał sprzączkę kamizelki, by przekonać ją o powracającym zdrowiu. Nie wiedział, że żona co dzień skracała paski przy jego kamizelce, by myślał, że zdrowieje.
Po kilku miesiącach zmagań z ciężką chorobą urzędnik zmarł. Wdowa pozbyła się kamizelki, sprzedając ją handlarzowi starszyzny.

Język polski

Streszczenie "Kamizelki" Bolesława Prusa.

"Kamizelka" Bolesława Prusa opowiada o wielkiej miłości dwojga ludzi.
Pan jest zapracowanym, tęgim mężczyzną. Pani krawcową, która kocha swojego męża. Po pewnym czsie stan zdrowia pana pogorszył się, z dni na dzień chudł...

Język polski

Streszczenie "Kamizelki" Bolesława Prusa.

Nowela „Kamizelka” opowiada o historii narratora, opowiadanej przez niego samego. Główny bohater popada w ciężką chorobę i kiedy w końcu to zauważa, postanawia sprawdzić, czy aby i jego żona jest tego samego zdania co on. Jak się pó...

Język polski

Streszczenie "Kamizelki" Bolesława Prusa.

"Kamizelka" Bolesława Prusa opisuje wielką miłość dwojga ludzi, ich wzajemne relacje oraz życie z ciężką chorobą w cieniu kłamstwa. Główny bohater to ciężko chory i umierający człowiek, który kiedy zaczyna domyslac się o...

Język polski

"Kamizelka" nowela Bolesława Prusa - streszczenie.

W noweli opowiedziana została historia miłości pewnego małżeństwa. Byli to zwykli, przeciętni, młodzi ludzie, ale łączyło ich niezwykle silne i piękne uczucie. Wiedli skromne, trudne życie, które narrator miał okazję obserwować prze...