Charakterystyka Adama Cisowskiego.

Bohater powieści K.Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmek klasy" to Adam Cisowski. Miał siedemnaście lat. Chodził do szkoły w Warszawie. Jego pseudonim: Szatan. Uczył się w siódmej klasie gimnazjum. Ojciec był lekarzem, a mama pracowała w domu. Miał czworo rodzeństwa. Interesował się detektywistyką.
Adaś to młowy człowiek. Jego wygląd pokazywał nam sprężystego, nieco pulchnego i silnego chłopca. "Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe".
Wyróżniał się swoim talentem aktorskim. Potrafił szybko i trafnie rozwiązywać rózne zagadki. By pomóc innym, często poświęcał swój czas. Cicho sie skradał, znakomicie jeździł na rowerze, szybko biegał.
Cechowała go bystkość umysłu. Myślał niezwykle biegle. Uwagę zwracała pojętność, spostrzegawczość, błyskotliwość, inteligencja. Uwidaczniają się te cechy, gdy rozczyfrowuje zagadkę w liście Francuza.
Był wspaniałym przyjacielem. Wyróżnia się szczerością, otwartością, życzliwością, odwagą i uczciwością. Udowodnił te cechy w szkole, pomagając kolegom. Cenił przyjaźń. Czuł się winny wobec profesora, ponieważ poniżył go przed całą klasą.
Adama uważona za chętnego do pomocy. Szanował ludzi w podeszłym wieku. Zawsze stawał w obronie słabszych. Potrafił uczciwie przyznać się do winy, oraz krytycznie oceniać samego siebie. Widział swoje błędy i je naprawił.
Uważam, że A. Cisowski to sympatyczny chłopak. Chciałabym go naśladować w jego szczerości. Bohater zasługuje na pochwałę za szacunek dla ludzi starczych. Moim zdaniem każdy może brać z niego przykład!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ...

Język polski

Proszę o bardzo krótką (max 5 zdań) charakterystyka Adama Cisowskiego. Z góry dziękuję, daje naj.

Proszę o bardzo krótką (max 5 zdań) charakterystyka Adama Cisowskiego. Z góry dziękuję, daje naj....

Język polski

charakterystyka Adama cisowskiego Proszę o pomoc!! Daje naj !! Nie kopiować !! 5 akapitów!!

charakterystyka Adama cisowskiego Proszę o pomoc!! Daje naj !! Nie kopiować !! 5 akapitów!!...

Język polski

charakterystyka Adama Cisowskiego

charakterystyka Adama Cisowskiego...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego - bohatera powieści "Szatan z siódmej klasy"

Charakterystyka Adama Cisowskiego - bohatera powieści "Szatan z siódmej klasy"...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki szatan z siódmej klasy . Pomocy!!

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki szatan z siódmej klasy . Pomocy!!...