Charakterystyka Romea.

Jednym z głównych bohaterów tragedii pt. ?Romeo i Julia? jest Romeo Monteki, syn możnego rodu z Werony- Montekich, którzy są skłóceni z rodem Kapuletich. W czasie trwania akcji sztuki może mieć on ok. 16 lat. Był zakochany ze wzajemnością w Julii z wrogiego mu wtedy rodu Kapuletów.
Był on dobrze zbudowanym młodzieńcem, który lubił ubierać się w francuskie stroje. Moim zdaniem był on też dość przystojnym mężczyzną. Przez mieszkańców Werony był postrzegany jako wartościowy, pełen zalet młodzieniec.
Przed spotkaniem z Julią na balu był nieszczęśliwie zakochany w Rozalindzie, jednak nie była to prawdziwa miłość. Wtedy Romeo wyolbrzymiał swoje cierpienie i obnosił się ze swoim nieszczęściem, nie wiedział, co to prawdziwe uczucie. Nikomu nie zwierzał się ze swoich sekretów i tajemnic, zachowywał je wyłącznie dla siebie. Świadczy to o tym, że był bardzo skryty i zamknięty w sobie. Chciał iść na bal do Kapuletów, żeby popatrzeć na Rozalindę, ale gdy zobaczył Julię, to dopiero wtedy zrozumiał, czym jest prawdziwa miłość.
O tym, że bez pamięci rozkochał się w czternastoletniej dziewczynie z rodu Kapuletich bardzo dobrze świadczy scena balkonowa. Kochankowie wyznają sobie nawzajem miłość, a Romeo obsypuje Julię najbardziej wyszukanymi kompletami i przysięgami, o czym może świadczyć np. ten cytat: ?O! Julio,
Przysięgam na ten księżyc, co wspaniale
Powleka srebrem tamtych drzew wierzchołki...?
Przy tym Romeo wykazał się też wielką odwagą i poświęceniem dla ukochanej, ponieważ gdyby został złapany przez kogoś z rodu Kapuletów, to najprawdopodobniej zostałby stracony.

Ponadto Romeo zaślepiony uczuciem stał się też bardzo gwałtowny i zazdrosny. Przez to zabił on Tybalta, przez co książę Eskalus skazuje go na banicję i wygnanie z Werony. Wtedy zaczął mieć myśli samobójcze, ale po spotkaniu z ukochaną odrzucił je i wyruszył w podróż do Mantui.
W tym czasie trwały przygotowania do ślubu Julii z Parysem. Aby do tego nie doszło, ojciec Laurenty wymyślił podstęp polegający na pozornej śmierci Julii. Jednak wieść o tym nie dotarła na czas do Romea. Załamany młodzieniec kupił truciznę i postanowił targnąć się na życie, jednak przed tym odwiedził grób Julii na cmentarzu w Weronie. Niestety spotkał się z Parysem i między rywalami wywiązała się kłótnia, przez co hrabia ponosi śmierć, a Romeo wypija truciznę. Gdy Julia zobaczyła martwego męża, to przebiła sobie serce sztyletem. Cała ta historia świadczy o tym, że Romeo był stanowczy i nieustępliwy w działaniu, ponieważ swój plan związany z wypiciem trucizny doprowadził do końca.
Romeo Monteki był niewątpliwie postacią dynamiczną, która w ciągu pięciu dni odniosła ogromne zmiany dotyczące charakteru (tak samo było w przypadku Julii). Jednak według mnie był też naprawdę wyjątkowym młodzieńcem. Swoje życie poświęcił, gdy dowiedział się, że nie osiągnie jedynego szczęścia, na którym mu zależało. Nie popieram wprawdzie jego decyzji o samobójstwie, ale jego wielka miłość do Julii. W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć takich ludzi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Romea WIDZIANY OCZAMI JULII ( czyli że tak jak ona go widziała... Charakterystyka w 3 osobie !! ) Błagam na jutro ! Szybko ! Daje najj za dobrą i w miarę rozwinięta wypowiedź ! Szybkooo

Charakterystyka Romea WIDZIANY OCZAMI JULII ( czyli że tak jak ona go widziała... Charakterystyka w 3 osobie !! ) Błagam na jutro ! Szybko ! Daje najj za dobrą i w miarę rozwinięta wypowiedź ! Szybkooo...

Język polski

Charakterystyka Romea

Charakterystyka Romea...

Język polski

charakterystyka romea

charakterystyka romea...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki

Romeo to główny bohater dramatu Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". Pochodzi z bogatego rodu Montekich, w obronie którego jest gotów walczyć na śmierć i życie.

Niewiele wiemy o wyglądzie zewnętrznym młodzieńca. Możemy si�...

Język polski

Charakterystyka Romea

Chciałbym scharakteryzować Romea Montekiego, który pojawił się w książce „Romeo i Julia” napisanej przez Wiliama Szekspira. Żył on pod koniec XVI wieku. W książce jest przedstawiony jako młodzieniec, mający około 20 lat. Zamieszkiw...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo Montekio był głównym bohaterem książki Williama Szekspira pt. ?Romeo i Julia?. Romeo był młodym, przystojnym oraz kochliwym romantykiem, a zarazem mieszkańcem Verony. Był dobrze zbudowany tak więc pojedynki nie sprawiały mu większy...