Charakterystyka Anieli Kowalik - Kłamczucha

Aniela Kowalik to tytułowa bohaterka powieści M. Musierowicz pt. "Kłamczucha". Mieszkała wraz z ojcem rybakiem w Łebie. Gdy dziewczynka miała dwa lata, zmarła jej mama. Aniela była nastolatką.

Miała ciemne włosy, czarne, żywe oczy i śniadą karnację. Nosiła warkocz ściągnięty gumką. Na nosie widniały duże okulary z grubymi szkłami, których wstydziła się przed Pawełkiem. Miała różowe policzki i duży, zawadiacki nos. W Poznaniu przed rodziną Mamertów zgrywała biedną, pokrzywdzoną. Potrafiła doskonale ucharakteryzować się, kiedy wcielała się w rolę Franciszki Wyrobek. Źle się wtedy ubierała i czesała, malowała się jasnym kremem, co nie pasowało do jej cery.

Dziewczyna miała dość pogodne usposobienie. Temperament jej był wybuchowy i daleki od łagodności. Cechowała się spontanicznością i potrafiła się rozpłakać, najczęściej z powodu Pawełka.

Aniela miała zdolności aktorskie, świetnie zagrała główną rolę w "Hamlecie" Szekspira. Swój talent wykorzystywała również w życiu. Grała przed Pawełkiem, jego mamą, Mamertami, ciocią Lilą. Bardzo dobrze się uczyła, chociaż poligrafia jej nie interesowała. Była oczytana i inteligentna

Nastolatka wykazywała dużą samodzielność i odznaczała się zaradnością. Aniela był energiczna, koleżeńska, opiekuńcza. Przyjaźniła się z Robertem, zajmowała się dziećmi. Stale utrzymywała kontakt ze swoją przyjaciółką Kasią, korespondowała z nią. Dziewczyna miała skłonności do kłamstwa. Oszukiwała, żeby osiągnąć swój cel i serce Pawełka. Nie przewidziała, że "kłamstwo ma krótkie nogi" i wszystko wyjdzie na jaw.

Aniela bardzo kochała swojego ojca, tęskniła za nim i troszczyła się, chociaż często dochodziło między nimi do kłótni. Ojciec był przeciwny jej wyjazdowi do Poznania. Miłość Anieli do Pawła była wielka i ślepa, dziewczyna była gotowa zrobić dla niego wszystko. W niektórych sytuacjach bohaterka była samolubna, myślała tylko o sobie.

Moim zdaniem Aniela była osobą pozytywną. W stosunku do przyjaciół postępowała szczerze i wybaczyłabym jej kłamstwo. Mogłabym się z nią zaprzyjaźnić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka anieli kowalik kłamczucha cytatami z ksiązki prosze uwzglednić : nieodpowiedzialność cytat z książki ,sumienosc i perfekcja cytat z ksiażki, pracowita ,dobra przyjaciolka ,egoistyczna

charakterystyka anieli kowalik kłamczucha cytatami z ksiązki prosze uwzglednić : nieodpowiedzialność cytat z książki ,sumienosc i perfekcja cytat z ksiażki, pracowita ,dobra przyjaciolka ,egoistyczna...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik . Książka pt. KŁAMCZUCHA ! Proszę na jutro !!! Daję naj :D

Charakterystyka Anieli Kowalik . Książka pt. KŁAMCZUCHA ! Proszę na jutro !!! Daję naj :D...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik  Książka pt "Kłamczucha"

Charakterystyka Anieli Kowalik  Książka pt "Kłamczucha"...

Język polski

charakterystyka anieli kowalik lektura Kłamczucha                                   proszę o naj

charakterystyka anieli kowalik lektura Kłamczucha                                   proszę o naj...

Język polski

charakterystyka Anieli kowalik książka pt kłamczucha tylko z neta nie

charakterystyka Anieli kowalik książka pt kłamczucha tylko z neta nie...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik (Kłamczuchy) DAJE NAJ !!! Postać z książki Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha" Prosze o nie kopiowanie z neta i tak około na 8-10 zdań :-)

Charakterystyka Anieli Kowalik (Kłamczuchy) DAJE NAJ !!! Postać z książki Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha" Prosze o nie kopiowanie z neta i tak około na 8-10 zdań :-)...