Charakterystyka Anieli Kowalik (Kłamczuchy) DAJE NAJ !!! Postać z książki Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha" Prosze o nie kopiowanie z neta i tak około na 8-10 zdań :-)

Aniela Kowalik - jest glowna bohaterka utworu MAlgorzaty Musierowicz "Klamczucha". Ma 15 lat i jest w polowie sierota. Jej matka zmarla gdy miala okolo 3 lat, wiec opiekowal sie nia jej ojciec Nosila grube okulary. Miala ciemne oczy, czarne, slniace i puszyste wlosy oraz perlowe zeby. Aniela byla dumna i pewna siebie. Miala wybuchowy temperament . Aniela bardzo kochala teatr.

Aniela Kowalik miała 15 lat i jej rodzinna miejscowoscia byla Łeba. Wychowywał ją ojciec Józef, który był rybakie. Bohaterka interesowala sie teatrem. Jej przyjaciółką, a także sąsiadka była Kasia. Miała rodzine w Poznaniu. Z miłości do Pawełka zapisała sie do Liceum Poligraficznego w Poznaniu. Miała długie i czarne włosy, duże oczy i nosiła okulary. Posaidała urok osobisty i piekny usmiech. Do jej zalet należy: sprytnosc, zaradnosc, opiekunczosc , energicznosc. Natomiast wasy to: wybuchowy temperament, nerwowa nachalna, kłamczucha , wstydliwa , msciwa, podstepna , przebiegla, egoistka, ciezko nawiazywala kontakt i nie sluchala sie ojca.      licze na naaaj !