Charakterystyka Dedala.

Dedal był Ateńczykiem,żyjącym na obczyźnie.Pracował u króla Krety Minosa jako budowniczy i rzeźbiarz.Na dworze dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy,np.świder.Był również bardzo rozważny.Wszystko,co robił,było przemuślane do końca.Nigdy nie działał na wyczucie i nie ryzykował.Dedal bardzo tęsknił za rodzinnymi Atenami w związku z tym wymyślił nizwykły sposób ucieczki.Z ptasich piór sklejonych woskiem,sporządził olbrzymie skrzydłą dla siebie i syna.
Dedal to typowy przykład realisty.Jego cechami były pracowitość,pomysłowość,inteligencja,rozsądek,ambicja i konsekwencja.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Postać mitologiczna szczególnie mi bliska - charakterystyka Dedala.

Bohaterem mitologii, z którym mogę się utożsamić, jest Dedal. Był on Ateńczykiem pracującym na Krecie przy dworze króla Minosa. Jego osoba w znacznym stopniu przypomina samego mnie i chciałbym, w miarę dorastania, coraz bardziej upodabnia...

Język polski

Charakterystyka Dedala.

Dedal był Ateńczykiem,żyjącym na obczyźnie.Pracował u króla Krety Minosa jako budowniczy i rzeźbiarz.Na dworze dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy,np.świder.Był ró...

Język polski

Charakterystyka Dedala i Ikara.

Bohater utworu - Dedal był Ateńczykiem żyjącym na obczyźnie. Tam dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony. Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy, na przykład świder, grundwaga . Był również bardzo rozważny....

Język polski

Charakterystyka Ikara

Ikar to jeden z głównych bohaterów mitu pt. "Dedal i Ikar". Był synem drugiego z bohaterów - Dedala. Chłopiec był bardzo młody.
Ikar był silny i bardzo dobrze zbudowany. Podołał wysiłkowi lotu na skrzydłach, lecz przez swoją nieuw...

Język polski

Charakterystyka Ikara.

Ikar to jeden z głównych bohaterów mitu pt. "Dedal i Ikar". Był synem drugiego z bohaterów - Dedala. Chłopiec był bardzo młody.
Ikar był silny i bardzo dobrze zbudowany. Podołał wysiłkowi lotu na skrzydłach, lecz przez swo...

Język polski

Antyk, barok i odrodzenie

Antyk XIX wiek pne do V wieku naszej ery.
Babilon: 2000 pne, "Gilgameusz i Eunmalisz"
Grecja:
1. epika - Homer, rapsodowie, oidowie- śpiewacy
2. liryka - Symonides, Tyrtejos, Safona, Tespis
3. dramat - Ajschylos, Sofokles, ...