Charakterystyka Dedala.

Dedal był Ateńczykiem,żyjącym na obczyźnie.Pracował u króla Krety Minosa jako budowniczy i rzeźbiarz.Na dworze dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy,np.świder.Był również bardzo rozważny.Wszystko,co robił,było przemuślane do końca.Nigdy nie działał na wyczucie i nie ryzykował.Dedal bardzo tęsknił za rodzinnymi Atenami w związku z tym wymyślił nizwykły sposób ucieczki.Z ptasich piór sklejonych woskiem,sporządził olbrzymie skrzydłą dla siebie i syna.
Dedal to typowy przykład realisty.Jego cechami były pracowitość,pomysłowość,inteligencja,rozsądek,ambicja i konsekwencja.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

napisz krotka charakterystyka dedala, Ikara i Syzyfa  DAJE NAJ

napisz krotka charakterystyka dedala, Ikara i Syzyfa  DAJE NAJ...

Język polski

Charakterystyka Dedala: 1. Wygląd zewnętrzny 2. Wygląd wewnętrzny 3. Cechy charakteru i osobowości 4. Relacje z innymi. Plis. Z góry dziękuję. :)

Charakterystyka Dedala: 1. Wygląd zewnętrzny 2. Wygląd wewnętrzny 3. Cechy charakteru i osobowości 4. Relacje z innymi. Plis. Z góry dziękuję. :)...

Język polski

charakterystyka Dedala

charakterystyka Dedala...

Język polski

Napisz charakterystyka Dedala Proszę potrzebuję na już !!! Z Góry  DZIĘKI

Napisz charakterystyka Dedala Proszę potrzebuję na już !!! Z Góry  DZIĘKI...

Język polski

Postać mitologiczna szczególnie mi bliska - charakterystyka Dedala.

Bohaterem mitologii, z którym mogę się utożsamić, jest Dedal. Był on Ateńczykiem pracującym na Krecie przy dworze króla Minosa. Jego osoba w znacznym stopniu przypomina samego mnie i chciałbym, w miarę dorastania, coraz bardziej upodabnia...