Jak napisać wypracowanie?

Kryteria oceny

TYTUŁ

WSTĘP
- Nawiązuje do tematu i wprowadzam do rozwinięcia (muszę użyć wyrazów z tematu)
- Wprowadzić bohaterów, czas i miejsce wydarzeń

ROZWINIĘCIE
- nie pisze wszystkiego co wiem, wybieram tylko wiadomości na temat
- rozwijam temat akapitami, a w każdym akapicie co najmniej trzy zdania rozwinięte.
- w każdym akapicie musi być spójność tzn. jedno zdanie wypływa z drugiego
- ożywię styl równoważnikami zdań, zdaniami wykrzyknikowymi i pytającymi (np. Cisza! Czy nikogo tu niema?)
- wprowadzam elementy np. krótkiego opisu (pejzażu, osoby, rzeczy, zjawiska) wyrażam swoje uczucia (np. Ach, jak tu pięknie!), wprowadzam króciutki dialog.
- nie powtarzam tych samych wyrazów (np. być)
- piszę zdaniami rozwiniętymi

ZAKOŃCZENIE
- podsumowuje temat i wyciągam wnioski (pouczenia, morał)
- używam wyrazów z tematu
- stosuję słownictwo np. myślę, uważam że, jestem przekonana, moim zdaniem, według mnie, niewątpliwie

Na ocenę wpływa również:
- kaligrafia i estetyka zapisu
- styl, język, (budowa zdań)
- ortografia
- akapity

Osiągnę spójność, gdy zastosuję wyrazy: na przykład, na początku, następnie, później, przedtem, potem, po pewnym czasie, zanim, wkrótce, podczas gdy, po chwili, nagle, wtem, w tej samej chwili, w mgnieniu oka, więc, zatem, toteż, dlatego, gdy, kiedy

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać wypracowanie z Dnia Pieczonego Ziemniaka? na polaka musze napisac wypracowanie z Dnia Pieczonego Ziemniaka. Jak napisać? Był konkursy, był grill przed szkołą, muzyka

Jak napisać wypracowanie z Dnia Pieczonego Ziemniaka? na polaka musze napisac wypracowanie z Dnia Pieczonego Ziemniaka. Jak napisać? Był konkursy, był grill przed szkołą, muzyka...

Język angielski

proszę o podpowiedz jak napisać wypracowanie dotyczące cytatu ,,oto jest ten który jeszcze dziś rano mienił sie być wyższy nad wszystkie cesarze,,,to zadanie mam z historii i niemam pojecia jak je napisać a niechce nowy rok zaczynac od braku zadania !!!!!

proszę o podpowiedz jak napisać wypracowanie dotyczące cytatu ,,oto jest ten który jeszcze dziś rano mienił sie być wyższy nad wszystkie cesarze,,,to zadanie mam z historii i niemam pojecia jak je napisać a niechce nowy rok zaczynac od brak...

Język polski

Jak napisać wypracowanie "Moje życie za 10 lat"? Jak je zacząć, o czym tam napisać?

Jak napisać wypracowanie "Moje życie za 10 lat"? Jak je zacząć, o czym tam napisać?...

Język angielski

Ktoś wie jak napisać wypracowanie z historii na temat: PRAWA CZŁOWIEKA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE. Nigdy czegoś takiego nie robiłam. O czym mam tam napisać?

Ktoś wie jak napisać wypracowanie z historii na temat: PRAWA CZŁOWIEKA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE. Nigdy czegoś takiego nie robiłam. O czym mam tam napisać?...

Język polski

Jak napisać wypracowanie o swoich zainteresowaniach? Musi być wstęp, rozwinięcie i zakończenie(3 akapity). Moje zainteresowania- tanczyc , , słuchanie muzyki, spiewanie. mam to na jutro, a kompletnie nie wiem co napisać! jestem dziwczynko 4 klasa

Jak napisać wypracowanie o swoich zainteresowaniach? Musi być wstęp, rozwinięcie i zakończenie(3 akapity). Moje zainteresowania- tanczyc , , słuchanie muzyki, spiewanie. mam to na jutro, a kompletnie nie wiem co napisać! jestem dziwczynko 4 k...

Język polski

Nie mam pojęcia jak napisać wypracowanie na temat "Werter a pozostali bohaterowie powieści" na podstawie książki "Cierpienia młodego Wertera". Nie chodzi o to zeby napisac za mnie całe wypracowanie, tylko miej wiecej jakąs podpowiedz.

Nie mam pojęcia jak napisać wypracowanie na temat "Werter a pozostali bohaterowie powieści" na podstawie książki "Cierpienia młodego Wertera". Nie chodzi o to zeby napisac za mnie całe wypracowanie, tylko miej wiecej jakąs podpowiedz....