Wywiad

Wywiad przeprowadzono z kobietą lat 22. Celem wywiadu było określenie, jak również doprecyzowanie i dowiedzenie się jak najwięcej na temat Jej zainteresowań oraz powodu wyboru kierunku studiów pedagogiki resocjalizacyjnej.

PYTANIA ORAZ ODPOWIEDZI OTRZYMANE NA ZADANE PYTANIA:

1 Jaki powód towarzyszył wyborowi tej szkoły?
- po części zainteresowania, po części dla uzyskania dyplomu ukończenia uczelni wyższej.

2 Czy uważasz, że po ukończeniu tej uczelni „otworzy” Ci się droga do wykonywania jakiegoś konkretnego zawodu?
- po szkole chciała By (i ma taką nadzieję), że będzie mogła pracować w domu dziecka lub przedszkolu. Jednakże uważa, że ukończenie tej szkoły nie pomoże w żaden sposób w znalezieniu interesującej pracy. Twierdzi , że do tego potrzebne są po prostu znajomości.

3 Na pytanie co Jej zdaniem ważniejsze jest w pracy pieniądze czy satysfakcja ankietowana odpowiedziała:
najważniejsza jest satysfakcja

4 Czy wcześniej Była gdzieś zatrudniona?

- Tak!
5 Czy osoba obecnie pracuje i bliższe informacje na temat pracy?
- Tak. Pracuje prywatnie opiekuje się 3 letnim chłopcem o imieniu Jaś.
Jest to jednak Jej pierwsza praca związana z pedagogiką. Właśnie dzięki tej pracy powstały u ankietowanej wątpliwości co do trafności wyboru kierunku studiów. Opieka nad dziećmi okazała się zainteresowaniem.

6 Czy chciała By pomagać dzieciom?
Tak szczególnie pod względem psychologicznym

7 Czy dzieci chętnie chcą z Nią pracować?
Tak. Jednakże uzależnione jest to od wychowania dziecka

8 Marzenia zawodowe
Założenie prywatnego przedszkola plastycznego, gdyż jak uważa, plastyka bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy, świata i uczenie się nowych rzeczy. Za szczególnie przydatne w tym aspekcie ankietowana uważa użycie kolorów.

9 Metody pracy z dzieckiem
Uważa, że dziecko łatwiej przyswaja wiedzę i uczy się w momencie gdy aktywnie uczestniczy w przygotowaniu materiałów do nauki

10 Czy ażeby dziecko mogło zostać przyjęte do Jej przedszkola musiało by spełniać jakieś określone kryteria czy warunki?
Nie. Dostanie się do tego przedszkola nie wymagało by jakichś specjalnych predyspozycji ze strony dziecka.
Plastyka stanowiła by tylko metodę pracy z dziećmi, a nie wymóg.

11 Czy w przedszkolu zostały by zastosowane jeszcze jakieś metody pracy z dziecmi?
Tak np. muzyka i taniec

12 W jaki sposób dobrała By grono pedagogiczne?
Były by to osoby z dużą cierpliwością, optymistycznie patrzące na świat, z pomysłami, preferowany był by raczej młody wiek (chociaż nie wyklucza osób starszych).

13 Założenia i cel przedszkola
Dzieci uczą się przez zabawę. Bez przymusu. Dziecko ma poznawać otaczający świat i nie „zapychać” sobie głowy np. geometrią czy językami. Przedszkolak ma być szczęśliwy, bawić się i nie przejmować się wkuwaniem (na to będzie jeszcze miało czas).

14 Czy uważasz, że Twoje metody spotkały by się ze zrozumieniem i poparciem ludzi?
Nie raczej, mała liczba osób poparła by tę koncepcję. Ludzie bardzo liczą się z panującymi trendami (a teraz w modzie jest raczej nauczanie dziecka od jak najmłodszych lat). Uważa jednak, że posiadając odpowiednie finanse trendy też mogą być przydatne i można je wykorzystać. Rozreklamować.

15 Na pytanie czy próbowała By również pracować z rodzicami dziecka, ankietowana odpowiedziała:
Domu rodzinnego dziecka nie udało by się Jej raczej zmienić, natomiast chciała by osiągnąć, to że taki „maluch” chociaż w przedszkolu czół by się szczęśliwy.

16 Podstawowa zasada wyznawana przy wychowaniu młodych ludzi?
Dziecko ma prawa, ale i obowiązki, a przede wszystkim musi mieć szacunek dla rodziców i opiekunów.

Po przeanalizowaniu odpowiedzi na pytania, o osobie z którą przeprowadzony został przezemnie wywiad można pokusić się o Jej ocenę jako osoby: Ambitnej, mającej określony i obrany kierunek i cel w życiu, dążącej do samorealizacji i przede wszystkim do samozadowolenia ze swoich osiągnięć i czynów. Pełnej optymizmu, ale i patrzącej na świat realnie, nie używającej „różowych okularów”. W Jej wypowiedzi można wyczuć nutę marzycielstwa, ale i chęć do ich zrealizowania. Każdy element marzenia jest przez Nią dobrze przemyślany i przygotowany do realizacji. Moim zdaniem szczególnie ciekawe są pomysły dotyczące metod pracy z dziećmi. Oceniając wybrany przez Nią kierunek studiów, chociaż nie w sposób bezpośredni związany z Jej zainteresowaniami, jednak myślę, że w Jej przypadku stanowi trafny wybór.

Dodaj swoją odpowiedź
Wiedza o społeczeństwie

Wywiad

Wywiad - służba specjalna zajmująca się pozyskiwaniem (często niejawnych) informacji. W skali państwa wywiad to jeden ze sposobów rozpoznania strategicznego, polegający na zbieraniu najważniejszych wiadomości politycznych, wojskowych i gos...

Pedagogika

Wywiad

WYWIAD

WYWIAD- to rozmowa badającego z respondentem prowadzona według opracowanych wcześniej dyspozycji lub na podstawie specjalnego kwestionariusza.

TYPY WYWIADU:

I grupa- różniące się od siebie zasadami konstrukcy...

Język polski

Wywiad z Zajączkiem Wielkanocnym

Wywiad z Zajączkiem Wielkanocnym
(pół żartem, pół serio)Dostałem prace prawie niewykonalną. Miałem przeprowadzić wywiad z Zajączkiem Wielkanocnym. Na początku chciałem pogrzebać w Internecie i posklejać jakieś...

Matematyka

Kasia i Kacper nagrali z p.pedagog wywiad polgodzinny rozpoczął się 11:45 zakończył 12:15.nastepnego dnia wywiad został nadany przez radiowezel.o której godzinie rozpoczął się wywiad jeśli skończył się za kwadrans pietnasta.?

Kasia i Kacper nagrali z p.pedagog wywiad polgodzinny rozpoczął się 11:45 zakończył 12:15.nastepnego dnia wywiad został nadany przez radiowezel.o której godzinie rozpoczął się wywiad jeśli skończył się za kwadrans pietnasta.?...

Język polski

Witam, mam mały problem i proszę o pomoc. Napisać: "nasz wywiad zbliża się ku końcu" czy "nasz wywiad zbliża się ku końcowi"? Lub może jakoś inaczej przekształcić to zdanie "nasz wywiad zbliża się..." ? :)

Witam, mam mały problem i proszę o pomoc. Napisać: "nasz wywiad zbliża się ku końcu" czy "nasz wywiad zbliża się ku końcowi"? Lub może jakoś inaczej przekształcić to zdanie "nasz wywiad zbliża się..." ? :)...

Język polski

Wywiad z Janem Chryzostomem Paskiem

WYWIAD Z JANEM CHRYZOSTOMEM PASKIEM


Po długotrwałych staraniach udało mi się zamieścić na łamach naszego czasopisma wywiad z samym Janem Chryzostomem Paskiem. Mam nadzieje poznać Jego tajemnice i prawdę o nim samym.
·JA:...