Wygląd i charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam Cisowski, główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z Siódmej Klasy" był zacnym mieszkańcem Warszawy i idolem w gimnazjum, w którym się uczył. Jego matka nie pracowała, zajmowała się domem i -ku jego przeciwności- czwórką młodszego rodzeństwa. Jego ojciec był szanowanym lekarzem.

Wg książki Adaś był chłopcem jako-tako przystojnym: miał okrągłą głowę, zmierzwione blond włosy, oczy niebieskie i przenikliwe. Miał ponadto śmiałe spojrzenie. Budowa zewnętrzna również świadczy o jego ładnym wyglądzie: był średniego wzrostu, miał nieforemne ciało, wyglądał na silnego i sprężystego. Gdy mówił prof. Gąsowskiemu, że to on odkrył jego sposób pytania, miał miękki i melodyjny głos. Podobnie, gdy rozmawiał z Wandą.

Bardzo zadziwił mnie fragment, w którym szukał zagubionych stu złotych. Musiał być bardzo cierpliwy i oddany kolegom, żeby ślęczeć całą noc przy matematyce, ale i dokładny, skoro kilka razy wychodziło mu to samo. Gdy dostał się do niewoli, ukazała nam się jeszcze jedna jego cecha: spokój. Zamiast załamać się, płakać i stracić nadzieję, on zaczął planować ucieczkę. Był też opanowany: kłamał opryszkom w żywe oczy udając głupiego (spodziewam się błędu stylistycznego). Można wręcz powiedzieć, że był prawie idealny (był też śmiały, ale tej cechy nie okazywał, gdy Wanda była obok niego).

Adaś, jeśli chodzi o intelekt był naprawdę mądry. Posiadał w sobie pewne cechy detektywa. Potrafił połączyć stary list z kradzieżą drzwi, czego nie każdy potrafiłby dokonać. Skoro np. znał Dantego musiał być też oczytany, nie każdy z nas zna przecież "Boską Komedię" i wie, co znaczy infernum z włoskiego. Kolejną jego zdolność: rozumowanie, pozwolę sobie uzasadnić kojarzeniem faktów i rozwiązywaniem zagadek. Na koniec dodam, że był sprytny, pisząc zaszyfrowany list.

Inne cechy Adasia również świadczyły o jego charakterze. Gdy dowiedział się, że Burski ukradł pióro, nie złamał danej przysięgi - był po prostu uczciwy. O koleżeństwie bohatera powieści świadczy choćby to, co wspomniałem wcześniej. Był też litościwy, dał Francuzowi mleko, sam pijąc wodę, a gdy odnalazł skarb, nie wziął sobie nawet najmniejszego rubina.

W końcu dotarłem do najważniejszego: przydomek "szatan" dał mu prof. Gąsowski, gdy usłyszał, że odkrył on jego tajemnicę. Mogę śmiało stwierdzić, że Adam Cisowski to najlepszy siedemnastolatek na świecie, który potrafi wybaczać, jest przystojny i mądry.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ

Charakterystyka Adama Cisowskiego z Szatan z siódmej klasy w punktach (wygląd postaci , cechy charakteru , zainteresowania , przedstawienie postaci , własna ocena postaci PROSZĘ  DAJE NAJJJJ...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego.

W powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" głównym bohaterem był Adam Cisowski. Miał on siedemnaście lat, był uczniem siódmej klasy gimnazjum w Warszawie. Jego ojciec pracował jako lekarz, matka "miała na g...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego Szatan z siódmej klasy

1. Przedstawienie postaci:
- uczeń siódmej klasy gimnazjum,17 lat
- mieszkaniec Warszawy
- syn lekarza
- najstarszy spośród pięciorga dzieci państwa Cisowskich

2. Wygląd Adama:
"był to niesforny ch...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego.

Bohater powieści K.Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmek klasy" to Adam Cisowski. Miał siedemnaście lat. Chodził do szkoły w Warszawie. Jego pseudonim: Szatan. Uczył się w siódmej klasie gimnazjum. Ojciec był lekarzem, a mama pra...

Język polski

Wygląd i charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam Cisowski, główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z Siódmej Klasy" był zacnym mieszkańcem Warszawy i idolem w gimnazjum, w którym się uczył. Jego matka nie pracowała, zajmowała się domem i -ku jego przeciwności-...

Język polski

"Szatan z siódmej klasy" przedstawienie lektury.

1. Miejsce akcji:
- Warszawa
- podwileńska wieś Bejgoła
2. Czas akcji:
- 1937r. (czerwiec-lipiec)
- czasy współczesne aktorowi
3. Bohaterowie:
- Adam Cisowski ,,Szatan”, Wanda Gąsowska, Iwo --,,--, Paweł --,,-- ,...