Opis przeżyć wewnętrznych.

Od moich czternastych urodzin minęło już dwa miesiące. Jednak one na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
Dwudziestego drugiego lipca obchodzę swoje urodziny. W tym roku przypadły czternaste.
Co roku w dniu moich urodzin rodzice budzili mnie z uśmiechem na twarzy, życzeniami i prezentem urodzinowym. Jednak ku mojego zaskoczenia w tym roku było inaczej. Wstałam rano ubrałam się i poszłam do kuchni zjeść śniadanie. Tam spotkałam mamę, która powiedziała:,, O wstałaś już. Co zjesz na śniadanie?”,, Wszystko mi jedno". Odpowiedziałam z ponurą miną. Pomyślałam, że pierwsze słowa, jakie usłyszę od mamy będzie:,,Wszystkiego najlepszego z okazji czternastych urodzin. Jednak tak się nie stało.,,Czemu masz taką smutną minę? Coś się stało?" Zapytała mama.,, Czy coś się stało? Nie, oczywiście, że nie. Jak mogła mama zapomnieć o moich urodzinach?" To okropne. Pomyślałam. Gdy jadłam śniadanie do kuchni wszedł tata i powiedział:,, Wieczorem Aniu pojedziemy do cioci Basi i zawieziemy jej skrzynkę pomidorów”,,Dobrze tata"- odpowiedziałam. Czy to możliwe, że tata też zapomniał o moich urodzinach? No nie, tylko nie to. Pomyślałam. Po śniadaniu poszłam do swego pokoju. Powoli upływał mi dzień moich czternastych urodzin, a życzeń jak nie usłyszałam przy śniadaniu tak i już do wieczora. Czułam w tedy wielki smutek i złość. Powtarzałam sobie tylko jedno pytanie:,,Dlaczego nikt nie pamięta o moich urodzinach?" Wieczorem pojechałam z tatą do cioci Basi. Gdy wróciliśmy, światła w domu były zgaszone Pomyślałam:,,Czyżby wszyscy już spali? Niemożliwe!" Weszłam do domu i zaświeciłam światła. Nagle zobaczyłam mamę i wszystkich moich przyjaciół, którzy krzyczeli:,,Wszystkiego najlepszego!" Zaczęłam krzyczeć z radości. Byłam bardzo szczęśliwa, a skrzydła rosły mi u ramion.
To był najszczęśliwszy dzień w moim życiu, którego nigdy nie zapomnę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych?

Opis przeżyć wewnętrznych

Opis przeżyć wewnętrznych to po prostu opis uczuć, doznań, emocji.

Uczucia towarzyszą nam przez całe życie, niemal w każdej chwili, nie są stałe, są zmienne, często doznajemy mieszanych ucz...

Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych.

Opis przeżyć wewnętrznych.

Mianem przeżycia wewnętrznego określa się przejściowy stan emocjonalny wywołany przez jakieś okoliczności, bodźce zewnętrzne. Opis przeżycia zawiera więc elementy opowiadania, nazwy uczuć oraz pr...

Język polski

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Zwiedzając muzeum w Oświęcimiu widzimy opustoszałe wieże wartownicze, tabliczki z napisem "Halt" przypominające, że ogrodzenie z drutów kolczastych było kied...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika.

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika
Latarnik to tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza. Jest on już mężczyzną w podeszłym wieku lecz nadal pełnym sił. Przez całe swe tułacze życie marzył o bezpiecznym porcie, do którego mó...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Odyseusza podczas burzy.

Opis przeżyć wewnętrznych Odyseusza podczas burzy.

Podróż mitycznego bohatera zaczęła się dość spokojnie. Odyseusz odczuwał zmęczenie i znudzenie, oraz niepokój gdyż na horyzoncie nie można było dostrzec lądu, jednakże tę...

Język polski

Napisz opis przeżyć wewnętrznych podczas burzy.

Napisz opis przeżyć wewnętrznych podczas burzy....