Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron?

Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron?
Odpowiedź

7,85 zł za 100 dag 7,85zł:100= 0,0785zł za 1 dag 0,0785 x 45=3,5325zł za 45 dag

0,45*7,85=3,53zł Odp:trzeba zapłacić 3,53zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? 2. Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram, 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry młeka po 1,95 zł. Czy 10 zł wystarczy jej na zapłacenie za zakupy?

1. Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? 2. Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram, 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry młeka po 1,95 zł. Czy 10 zł wystarczy jej na zapłacenie za z...

Matematyka

kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag. tych winogron?

kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag. tych winogron?...

Matematyka

Pomocy!! Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron. Proszę o wszystkie dane

Pomocy!! Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron. Proszę o wszystkie dane...

Matematyka

kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron.

kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron....

Matematyka

Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron?

Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron?...