1. Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? 2. Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram, 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry młeka po 1,95 zł. Czy 10 zł wystarczy jej na zapłacenie za zakupy?

1. Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? 2. Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram, 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry młeka po 1,95 zł. Czy 10 zł wystarczy jej na zapłacenie za zakupy?
Odpowiedź

1. Za 45 dag tych winogron trzeba zapłacić 3,53 zł.  2.10 zł wystarczy na zapłacenie za te zakupy.

Dodaj swoją odpowiedź