Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

Santiago był kubańskim rybakiem. Mieszkał samotnie nad brzegiem morza w skromnej chacie, która zbudowana była z twardych liści palmy królewskiej.

Przyjaźnił się z chłopcem o imienu Marlin. Stary rybak uczył chłopca łowienia ryb. Manolin był dla Santiago przyjacielem i jedynym jego opiekunem.

Rybak był bardzo biedny. Ubierał się w starą, połataną koszulę oraz chodził boso. O tym jak wyglądał świadczy cytat : "Stary był suchy i chudy, a na karku miał głębokie bruzdy. Brunatne plamy po niezłośliwym raku skóry, ręce poorane głębokimi szramami, a oczy barwy morza, wesołe i niezłamne"

Santiago był wrażliwy. Kochał przyrodę oraz wszystkie zwierzęta. Uważał je za swoich braci. Również kochał morze i to właśnie pod jego wpływem się zmienił. Stawał się wtedy silny i uparty, o czym świadczy fakt, iż mimo ogromnego zmęczenia, głodu i chwilami niesprzyjającej pogodzie nie poddawał się, mimo że bardzo cierpiał.

Starzec był zaradnym człowiekiem. Dobrze znał morze i dzięki jego wielkiej odwadze, stoczył ciężką walkę z rekinami, które napadły na niego jak złowił marlina. Bardzo go chronił, ponieważ chciał udowodnić innym ludziom, że nie jest jeszcze tak bardzo stary i zniedołężniały.

Moim zdaniem Santiago był piękną postacią. Mimo, iż był samotny, nie poddawał się tak łatwo. Jego duża wytrwałość i upór sprawiły, iż wkońcu po 85 dniach złowił rybę. Jestem pełna podziwu dla Santiago.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

Głównym bohaterem opowiadania "Stary człowiek i morze " Ernesta Hemingwaya jest rybak Santiago. Mieszkał on samotnie w nędznej chacie zbudowanej z twardych liści palmy królewskiej, w Hawanie, położonej nad Zatoką Meksykańską. N...

Język polski

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

Charakterystyka Santiago

Santiago jest głównym bohaterem opowiadania Ernesta Hemingwaya pt. „Stary człowiek i morze”. Jest on rybakiem w podeszłym wieku, mającym w życiu ogromnego pecha.. Żyje on w ubóstwie. Mieszka on w rozpad...

Język polski

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya pt.„Stary człowiek i morze”. Był on siedemdziesięcioletnim człowiekiem, który został bardzo doświadczony przez los. Jego żona umarła, ale wciąż o niej myślał i wciąż mu jej...

Język polski

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

Głównym bohaterem książki Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze" jest Santiago. Był to człowiek stary i samotny, ale miał jednego, wiernego przyjaciela - chłopca imieniem Manolin. Santiago zawsze chciał być rybakiem. W taki...

Język polski

Charakterystyka Santiago - "Stary człowiek i morze".

Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze". Był on rybakiem w podeszłym wieku pochodzącym z Hawany. Los wiele go nauczył. Stracił sens życia i szczęscie z niego płynące, gdy zmarła jego ż...

Język polski

Charakterystyka Santiago - "Stary człowiek i morze".

Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze". Był on rybakiem w podeszłym wieku pochodzącym z Hawany. Los wiele go nauczył. Stracił sens życia i szczęscie z niego płynące, gdy zmarła jego ż...