Akademia Pana Kleksa - Pan Kleks

Głównym bohaterem tej lektury jest Pan Kleks. Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii. Z charakteru jest miły i sympatyczny. Nie jest ani wysoki, ani niski. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu. Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory roku. Nosi szerokie spodnie, obszerny, długi surdut w kolorze czekoladowym. Ma cytrynową kamizelkę z szklnymi guzikami i sztywny wysoki kołnierz oraz kokarda zamiast krawatu. Pan Kleks ma bardzo duże kieszenie, ma w nich chyba wszystko. Znajdzie on rozwiązanie każdego problemu. Chociaż lubi zachowywać się jak małe dziecko, jest bardzo poważny i odpowiedzialny. W niektórych obowiązkach pomaga mu jego szpak Mateusz. Pan Kleks potrafi przygotować potrawy z najróżniejszych rzeczy. Swoich uczniów uczy niezykłych przedmiotów, na przykład kleksografia czy przędzenie liter. Jest on także w swojej szkole kucharzem, przygotowyje bardzo małe posiłki, ale później powiększa je za pomocą pompki powiększającej. Potrafi wysłać swoe oko na zwiady, co mu czasem bardzo pomaga. Jet zawsze dla wszystkich uśmiechnięty. Jest cierpliwy i rozwiąże każdy problem. Uczniowie mogą na nim polegać. Mnie osobiście bardzo Pan Kleks się podoba.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Akademia Pana Kleksa - Pan Kleks

Głównym bohaterem tej lektury jest Pan Kleks. Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii. Z charakteru jest miły i sympatyczny. Nie jest ani wysoki, ani niski. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu. Ma kolorową czuprynę i zwichrz...

Język polski

,,Akademia Pana Kleksa'Jak pan kleks dostaje się na trzecie piętro?

,,Akademia Pana Kleksa'Jak pan kleks dostaje się na trzecie piętro?...

Język polski

Akademia Pana Kleksa: Wybierz dwie prawidłowe odpowiedzi 1 Co pan Kleks wyciągną z kieszeni by naprawić tramwaj: a) bandaż b) młoteczek c) kombinerki d) jodynę 2 Do jakich bajek pan kleks wysłał Adasia Niezgódkę: a) Kota w butach b) Gęsiar

Akademia Pana Kleksa: Wybierz dwie prawidłowe odpowiedzi 1 Co pan Kleks wyciągną z kieszeni by naprawić tramwaj: a) bandaż b) młoteczek c) kombinerki d) jodynę 2 Do jakich bajek pan kleks wysłał Adasia Niezgódkę: a) Kota w b...

Język polski

Cześć na jutro mam krzyżówkę do rozwiązania z lektury ,,Akademia pana Kleksa" i są takie pytania ;) 1)Pan Kleks ją zgubił. 2)Pies Adasia 3)Pan Kleks nosił je na policzkach 4)Imię pana Kleksa 5)Imię Golarza Błagam na jutro na godz 8:00 Proszę pomóżcie

Cześć na jutro mam krzyżówkę do rozwiązania z lektury ,,Akademia pana Kleksa" i są takie pytania ;) 1)Pan Kleks ją zgubił. 2)Pies Adasia 3)Pan Kleks nosił je na policzkach 4)Imię pana Kleksa 5)Imię Golarza Błagam na jutro na godz 8...

Język polski

lektura akademia pana kleksa NA JUTRO KARTKÓWKA !!! -czego używał pan kleks na porost włosów -jakiego urządzenia używał pan kleks do powiększania przedmiotów -KIM BYŁ FILIP KOLARZ CZY KOŹLARZ NIE WIEM ????????????????? -jak miała na imie lalka przemyc

lektura akademia pana kleksa NA JUTRO KARTKÓWKA !!! -czego używał pan kleks na porost włosów -jakiego urządzenia używał pan kleks do powiększania przedmiotów -KIM BYŁ FILIP KOLARZ CZY KOŹLARZ NIE WIEM ????????????????? -jak miała na...

Język polski

(Akademia Pana Kleksa) Odpowiedz (wyczerpująco) na pytania: 1 Gdzie znajdowała się Akademia? 2 Jaki był rozkład dnia w Akademii? 3 Jakich przedmiotów uczy pan Kleks? 4 Czy poza nauką uczniowie mają czas wolny? 5 W jaki sposób odpoczywają chłopcy i pa

(Akademia Pana Kleksa) Odpowiedz (wyczerpująco) na pytania: 1 Gdzie znajdowała się Akademia? 2 Jaki był rozkład dnia w Akademii? 3 Jakich przedmiotów uczy pan Kleks? 4 Czy poza nauką uczniowie mają czas wolny? 5 W jaki sposób odpoczywa...