Akademia Pana Kleksa: Wybierz dwie prawidłowe odpowiedzi 1 Co pan Kleks wyciągną z kieszeni by naprawić tramwaj: a) bandaż b) młoteczek c) kombinerki d) jodynę 2 Do jakich bajek pan kleks wysłał Adasia Niezgódkę: a) Kota w butach b) Gęsiareczki c) Kopciuszka d) Dziewczynki z zapałkami Odpowiedz na pytania: 1 Gdzie pan Kleks przechowuje kluczyki do furtek? 2 z czym pan Kleks się nigdy nie rozstaje? 3 Zdaniem pana Kleksa - nie może być nic piękniejszego niż............................. 4 Co zazwyczaj na śniadanie zjada pan Kleks? 5 Jakie kolor mają włosy Adama Niezgódki? 6 Jaka woda tryska z prysznica? 7 Pan Kleks odbiera od uczniów senne..................... 8 Pan Kleks wymyślił lekcję kleksografii, żeby uczniowie wiedzieli jak obchodzić się z ..........

1. jodynę 2. Dziewczynka z zapałkami 1. w szkatule 2. z tabakierka 3, piegi 4,kilka kulek z kolorowego szkła i popija zielonym płynem 5. rude 6. woda sodowa z sokiem 7. senne lusterka 8. atramentem

1. D) 2. D) 3. W szkatule 4. Z tabakierką 5. Piegi 6. Kulki z kolorowego szkła, popija to zielonym płynem 7. Były kolorowe 8. Woda sodowa z sokiem 9. Senne lusterka 10. Atramentem