Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza

Maciej Rabtusiewicz był jednym z głównych bohaterów dramatu Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".Był prawnym opiekunem Klary, do której należała połowa zamku.

Cześnik jest hałaśliwy, gadatliwy, porywczy i gwałtowny. Gdy się zdenerwuje potrafi być nieobliczalny. Posłaniec Papkin tak go określił: „Cześnik wulkan, aż niemiło...”. Raptusiewicz jest człowiekiem bardzo kłótliwym i zawistnym, który za wszelką cenę chce dokuczyć sąsiadowi, jego ulubione powiedzenie jest "Macium Panie"

Cześnik walczył ze swoim somsiadem o mur graniczny. Raptusiewicz wyzwał Rejenta na walkę o śmierć i życie, chciał udowodnić w ten sposób somsiadowi ze jest honorowy. On mial w zwyczaju rozwiązywać swoje sprawy za pomacą szabli. Był równierz nieśmiały i poprosił Papkina żeby był jego posłańcem do Rejenta i Podstoliny.

Według mnie Cześnik był za bardzo nadpobudliwym czlowiekiem. Jednak sama postać Raptusiewicza bardzo mi się spodobała.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza "Zemsta" Fredry.

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza.

„Cześnik wulkan, aż niemiło”- tak o Michale Raptusiewiczu, jednym z głównych bohaterów „Zemsty” Aleksandra Fredry mówi Papkin, jego służący. Cześnik to opiekun Klary, jej wuj. Wywo...

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka.

Jedną z wielu komedii Aleksandra Fredry jest „Zemsta”. W komedii tej występują przedstawiciele dawnego świata szlacheckiego Rzeczypospolitej. Cześnik Raptusiewicz, stary kawaler, raptus, bardzo gwałtowny człowiek i Rejent Milczek, zamożn...

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza.

Hrabia Aleksander Fredro stworzył dla potrzeb komedii „Zemsta” dwie niezwykle barwne postacie literackie, które skupiają w sobie szeroki wachlarz ludzkich cech charakterystycznych dla Polaka-Sarmaty: Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka....

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza

Cześnik Raptusiewicz to główny bohater "Zemsty" Aleksandra Fredry. Był mężczyzną w średnim wieku. Był kawalerem i nią miał własnych dzieci. Opiekował się swoją bratanicą Klarą i dopóki dziewczyna nie zażąda swojego majątku Cześ...

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza.

Cześnik Raptusiewicz jest jednym z głównych bohaterów dramatu Aleksandra Fredro pt. "Zemsta". Jest postacią niezwykle dynamiczną o czym świadczy szereg różnych sytuacji o charakterze komicznym.
Po raz pierwszy Cześnika spoty...

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka

Cześnik Raptusiewicz jest jednym z bohaterów komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta". Jest stryjem, a jednocześnie opiekunem Klary i wraz z nią mieszka w jednej połowie zamku.
Cześnik jest przedstawicielem kultury sarmackiej - ubr...