Mały Książę charakterystyka postaci.

Charakterystyka Małego Księcia z udowodnieniem, że zasługuje aby na jego podstawie powstał film

W książce Antoine de Saint- Exupery głównym bohaterem jest Mały Książę.
Autor opisuje go jako małego człowieczka o jasnych włosach z asteroidy B-612.
Bohater lektury jest osobą ciekawą świata. Dowodem na to są jego liczne pytania, na które musi dostać odpowiedź. To świadczy również o dociekliwości. Mały Książę to wrażliwa osóbka, która podatna jest na wyrządzone krzywdy. Łatwo go urazić. Przykładami są: odmowa lotnika na prośbę namalowania baranka oraz zignorowanie słów Małego Księcia mówiących o tym, co powiedział jego przyjaciel lis. Ta wrażliwość wynika między innymi z tego, że na swojej planecie opiekował się kapryśną różą. Mimo wszystko, starał się robić to najlepiej jak potrafił.
Bohater książki głosił wiele prawd i sentencji życiowych. Oto niektóre z nich:
"Na zawsze jestes odpowiedzialny za to co oswoisz". Gdy ktoś podejmuje się opieki nad kimś lub nad czymś, powinien robić to niezależnie od swojego "widzi mi się".
"Gdy jest bardzo smutno to kocha sie zachody słońca". Ta sentencja ukazuje nam jak piękne są zachody i, że powinniśmy zwracać większą uwagę na rzeczy małe, na pozór bezwartościowe. Ponieważ dopiero z perspektywy chwili dostrzegamy jej piękno.
"Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne. Dobrze widzi się tylko sercem". Ta myśl przewodnia książki daje nam wiele do przemyśleń i przekazuje mądrość, że cech charakteru nie da się zobaczyć oczami tylko poznając drugiego człowieka i patrząc na niego sercem.
Uważam, że Mały Książę zasługuje na to, żeby na podstawie jego losów powstał film. A to dlatego, iż wielu ludziom mógłby pomóc w rozwiązywaniu różnych sytuacji życiowych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Króla z "Małego Księcia".

Król to prawdopodobnie jedyny mieszkaniec planety numer 325.

Jak przystało na Króla, władca planety zasiadał na tronie, ubrany w purpurę i gronostaje.
Narrator informuje nas, że pomimo skromności, z osoby króla emanuje swoist...

Język polski

Mały Książę - Antoine de Saint Exupery - opracowanie

Informacje o autorze:
-- żył w latach 1900 – 1944
-- francuski pisarz, pochodzący z rodziny hrabiowskiej
-- studiował architekturę w cole des Beaux-Arts
-- 1921-1923 służył w lotnictwie wojskowym, następnie był pil...

Język polski

Pozytywizm - charakterystyka epoki i twórczości.

Pozytywizm wywodził się z nurtu filozoficznego oświecenia, który przeciwstawiał się metafizyce, a więc wszelkim teoriom idealistycznym, nienaukowym, trudno przyswajalnym przez umysł ludzki, a budował wiedzę o świecie na badaniu faktów do...

Język polski

Charakterystyka Króla z "Małego księcia".

Król to jedna z postaci książki pt. " mały książę" Antoine de Saint- Exupery. Poznajemy go podcza rozmowy z małym księciem. Król ubrany jeest w purpurą i długi płaszcz z gronostajów. Mieszka i rządzi na planecie, na której ...

Język polski

Charakterystyka Giaura.

" .ty byłaś, ty jesteś
najbardziej umiłowanym
szaleństwem mego serca. "

Powieść poetycka "Giaur" lorda Bajrona jest to opowieść o samotnym, tajemniczym młodzieńcu, który znalazł się w Grecji opanowa...