List do siebie, który przeczytam za 20 lat

Elbląg, 17 maja 2007

Drogi Ja!

Pisze ten list z nadzieja, że przeczytam go za 20 lat, jak już będę dorosłą osobą. Chce sobie przypomnieć to, co było dla mnie najważniejsze w tym okresie młodości. A może będę chciał powrócić do spełnienia moich marzeń, które już dziś planuję.

Dziś, kiedy piszę ten list myślę nad wyborem liceum ogólnokształcącego z profilem ekonomicznym. Po ukończeniu tej szkoły chciałabym pójść na studia o podobnym kierunku. Mam nadzieję, że to wykształcenie pozwoli mi na znalezienie dobrze płatnej i przyjemnej pracy zawodowej, bo to jest najważniejsze po ukończeniu swojej edukacji. Jak nie uda się to wyjadę za granicę i tam spróbuję swoich możliwości. Oprócz marzeń na temat tego, co chciałbym robić w przyszłości, śnię o lepszym komputerze, ale wszystkie marzenia kroczą ku jednemu – dobru materialnemu a przecież to nie jest najważniejsze. Jednak wiem, że w moim wieku, każdy myśli o pieniądzach, które szczęścia nie dają. Mam nadzieję, iż to się zmieni i to na lepsze.

Mam także wielką nadzieję, że w przyszłości założę szczęśliwą, idealną rodzinę, z którą przejdę szczęśliwie przez dalsze życie, chciałbym bardzo zbudować dom i zasadzić piękne drzewo w swoim ogródku. Będę dążył do tych wszystkich rzeczy, ale nie zawsze wszystko idzie po swojej myśli. Życie jest brutalne i trzeba mocno stąpać po ziemi, aby się nie przewrócić.

Teraz ten list będzie leżał 20 lat, aż do czasu kiedy go przeczytam i zobaczę czy zmieniło się to, co było dla mnie najważniejsze, czy spełniłem swoje założenia i marzenia. Myślę, że po przeczytaniu tego listu w moim dorosłym życiu zmieni się coś, może powrócę do swoich młodzieńczych planów.

JAN NOWAK

P.S. Pamiętaj, że marzenia są najważniejsze oraz nie należy się nigdy poddawać.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Muszę napisać list do siebie, który przeczytam za 20 lat. Mam w nim opisać co teraz jest dla mnie najważniejsze. ;/ Pomocyyy.. Proszę o szybką odpowiedź. Daję najj.

Muszę napisać list do siebie, który przeczytam za 20 lat. Mam w nim opisać co teraz jest dla mnie najważniejsze. ;/ Pomocyyy.. Proszę o szybką odpowiedź. Daję najj....

Język polski

Napisz list do siebie, który przeczytasz za 20 lat. Niech ten list przypomni tobie dorosłemu o tym co jest dla ciebie ważne teraz.

Sulmierzyce, 15 marca 2019 roku
Moje dorosłe Ja!

Piszę ten list z nadzieją, że za 20 lat będę mogła go przeczytać, aby przypomnieć sobie, co było kiedyś dla mnie ważne, a co ważne jest dla mnie teraz.

Myślę, że ...

Język polski

List, który przeczytasz za 20 lat i który przypomni ci, co jest dla ciebie teraz naprawdę ważne.

Moje dorosłe Ja!

Piszę do siebie list, który przeczytam za 20 lat, by przypomnieć sobie o tym, co ważne w życiu. Przyjaciele to jedna z tych rzeczy. Pamięć o nich to coś, czego pozbawieni są dorośli. Wszystko chowają w kartonie ...

Socjologia

Zarządzanie wrażeniami. Image. Reputacja.

Temat: Zarządzanie wrażeniami. Image. Reputacja.

Na dzisiejszych oraz przyszłych zajęciach postaramy się przybliżyć wam takie pojęcia jak zarządzanie wrażeniami, image czy reputacja. Nawet jeżeli nie zdajecie sobie z tego sprawy...

Religia

Scenariusz wigilii szkolnej

KOLĘDA: „Przychodzi taki czas”

Narrator 1:
Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata
i wyciągasz do niego rękę,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,