Charakterystyka Rejenta Milczka

Rejent Milczek to jeden z głównych bohaterów komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Jest on pracownikiem wymiaru sprawiedliwości.

Rejent udaje bardzo spokojnego człowieka, lecz wcale taki nie jest. Jego nazwisko "Milczek" pochodzi od cech charakteru. Świadczy o tym to, że podczas rozmowy z Papkinem wysłuchał go uważnie. Starając się pokazać swą pokorę często powtarzał "Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba". Aby dokuczyć sąsiadowi Rejent gotów był poświęcić szczęście syna. Zależało mu tylko na wyrzuceniu Raptusiewicza z zamku. Milczek cechuje się inteligencją i honorem. Kiedy Cześnik wyzwał go na pojedynek, stawił się na miejscu walki.

Przez lata skłóceni odwieczni sąsiedzi, godzą się. Decyduje o tym ślub Wacława, syna Rejenta i Klary, podopiecznej Cześnika. Dzięki temu topór wojenny został zakopany.

Moim zdaniem Rejent Milczek nie przejmował się szczęściem syna. Zależało mu tylko na przejęciu dla siebie całego zamku. Sądzę, że Rejent wykazał wielką rozwagę godząc się z Cześnikiem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta"

Przeczytałam wiele ciekawych książek, w których udział brały bardzo interesujące postacie. Jednak w dramacie Aleksandra Fredry "Zemsta" zaintrygowała mnie postać Rejenta Milczka. Był on wdowcem, bardzo bogatym o czym świadczy, że połowa...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta"

Rejent Milczek jest jednym z głównych bohaterów utworu dramatycznego pt. "Zemsta". Jest on wdowcem posiadającym jedynego syna, Wacława. Dawniej pracował na posadzie rejenta, czyli notariusza, a dorobiwszy się majątku zakupił połowę zamku....

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka.

„(…) Rejent Milczek;
Słodki, cichy, z kornym licem,
Ale z diabłem, z diabłem w duszy”
-tak opisuje swego sąsiada i zarazem największego wroga Maciej Raptusiewicz, zwany Cześnikiem w „Zemście” Aleksandra Fredry
Rej...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka.

Rejent Milczek:
Wdowiec, ojciec Wacława, również szlachcic (sarmat), ale w porównaniu z Cześnikiem zajmuje bardzo niską, bo 23 pozycję w hierarchii urzędniczej jest bowiem tylko rejentem. Sporządzał akty notarialne a zatem pełnił po...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka

Jednym z głównych bohaterów dramatu pt: "Zemsta" jest Rejent Milczek. Rejent to notariusz pracujący w sądownictwie. Posiada syna Wacława. Jest bogatym wdowcem o czym świadczy chociażby fakt, iż do niego należy połowa zamku.

Boha...