Charakterystyka Rejenta Milczka

Rejent Milczek to jeden z głównych bohaterów komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Jest on pracownikiem wymiaru sprawiedliwości.

Rejent udaje bardzo spokojnego człowieka, lecz wcale taki nie jest. Jego nazwisko "Milczek" pochodzi od cech charakteru. Świadczy o tym to, że podczas rozmowy z Papkinem wysłuchał go uważnie. Starając się pokazać swą pokorę często powtarzał "Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba". Aby dokuczyć sąsiadowi Rejent gotów był poświęcić szczęście syna. Zależało mu tylko na wyrzuceniu Raptusiewicza z zamku. Milczek cechuje się inteligencją i honorem. Kiedy Cześnik wyzwał go na pojedynek, stawił się na miejscu walki.

Przez lata skłóceni odwieczni sąsiedzi, godzą się. Decyduje o tym ślub Wacława, syna Rejenta i Klary, podopiecznej Cześnika. Dzięki temu topór wojenny został zakopany.

Moim zdaniem Rejent Milczek nie przejmował się szczęściem syna. Zależało mu tylko na przejęciu dla siebie całego zamku. Sądzę, że Rejent wykazał wielką rozwagę godząc się z Cześnikiem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka z lektury ,,Zemsta" A. Fredry, proszę o pomoc!

Charakterystyka Rejenta Milczka z lektury ,,Zemsta" A. Fredry, proszę o pomoc!...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta" Tylko proszę nie ze strony : ZADANE.PL ani z ŚCIĄGA.PL Proszę do 20.30 Daję najj.

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta" Tylko proszę nie ze strony : ZADANE.PL ani z ŚCIĄGA.PL Proszę do 20.30 Daję najj....

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka Lub Cześnika Raptusiewicza z książki pt. "Zemsta".

Charakterystyka Rejenta Milczka Lub Cześnika Raptusiewicza z książki pt. "Zemsta"....

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka

Charakterystyka Rejenta Milczka...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka z Zemsty. Około 1.5 strony zeszytu. nie z neta,  Prosze !

Charakterystyka Rejenta Milczka z Zemsty. Około 1.5 strony zeszytu. nie z neta,  Prosze !...

Język polski

Napiszcie mi wypracowanie na temat ; charakterystyka rejenta milczka i cześnika Raptusiewicza....na Wtorek do szkoły potrzebne plis;)

Napiszcie mi wypracowanie na temat ; charakterystyka rejenta milczka i cześnika Raptusiewicza....na Wtorek do szkoły potrzebne plis;)...