Ten Obcy - charakterystyka Zenka Wójcika

Zenek Wójcik miał około 14-15 lat. Pochodził z Wrocławia. Mieszkał tam z mamą i ojcem, lecz po śmierci mamy uciekł z domu. Powodem tego było to, że jego ojciec pił i znęcał się nad nim. Chłopiec chciał odnaleźć wujka Antka Janicę, by u niego zamieszkać.

Zenek był szczupły wysoki i umięśniony. Wbrew pozorom był bardzo silny. W chwili gdy znalazł się na wyspie wyglądał bardzo niechlujnie i biednie. Był ubrany wtedy w zieloną wiatrówkę (która była już zniszczona) i obtarte spodnie. Posiadał gęste i ciemne włosy oraz brązowe oczy. Miał wąskie usta, a jego policzki były chude.

Zenek słynął ze swojej odwagi, dumy i pracowitości. Jednak był chłopcem cichym i skrytym. Podejrzewam, że wolał towarzystwo Uli, ponieważ była spokojna, a Pestka żywa i spontaniczna. Ten chłopak miał wiele zalet, ale zdarzało mu się kraść. Jednak przyczyną tego nie były zachcianki, lecz głód. Bywały momenty, w których był tajemniczy, a nawet wrogi i odpychający. Ciężko było mu mówić o swojej sytuacji rodzinnej, uważał, że nikt go nie zrozumie. Zwierzył się tylko Uli, bo ją darzył miłością i zaufaniem.

Według mnie Zenek był bardzo zaradnym, mądrym i oczywiście samodzielnym chłopakiem. Podobały mi się jego wyczyny i odwaga. Nie dziwię się, że spodobał się Uli i Pestce. Chciałabym go poznać.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika...

Język polski

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika

Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholiki...

Język polski

"Ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika

1.Informacja o postaci  
Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści pt. "Ten Obcy". Ma 16 lat. Stracił matkę, gdy był jeszcze mały. Uciekł z domu, ponieważ uważał, że ojciec, który był alkoholikiem go nie kocha.

Język polski

Szczegółowa charakterystyka Zenka Wójcika.

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.


Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił ma...

Język polski

"Ten Obcy" Irena Jurgielewiczowa - charakterystyka Zenka Wójcika.

Charakterystyka Zenka Wójcika z książki Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy' :

Postać Zenka Wójcika poznałam w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten Obcy'. ma szesnaście lat, urodził się we Wrocławiu. Gdy był dzieckiem, zmar...