Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika

Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem. Jego matka nie żyła. Chłopiec chciał odnaleźć wujka - Antoniego Janicę, bo miał nadzieję, że ten pozwoli mu u siebie zamieszkać. Podobnie jak Ula interesował się zwierzętami, chętnie z nimi przebywał. Interesował się morzem i podróżami, chciał zostać marynarzem.

Zenek był wysokim i szczupłym chłopakiem. Posiadał ciemne oczy i gęste, ciemne włosy. W chwili gdy dotarł na wyspę, wyglądał bardzo biednie. Był ubrany w zieloną, zniszczoną wiatrówkę i brudne, drelichowe spodnie. Chłopiec był brudny, a zranioną stopę obwiązywał szmatami.

Zenek był chłopcem skrytym, dlatego wolał towarzystwo cichej, niepozornej Uli niż przebojowej, spontanicznej Pestki. Był tajemniczy, często wręcz odpychający. Słynął z odwagi, dumy, honoru, pracowitości, zatrudnił się nawet u jednego z rolników, aby odpracować pieniądze ofiarowane mu przez Ulę. Za wszelką cenę chciał sprawiać wrażenie niezależnego, dorosłego. Jego jedyną wadą było to, że czasem kradł. Jednak przyczyną tego zachowania był głód. Wstydził się swojej sytuacji rodzinnej i ciężko mu było o tym mówić - zwierzył się jedynie Uli, którą darzył miłością. Ona też mu odwzajemniła to uczucie. Bardzo złościła go sytuacja, że wszyscy uważają go za włóczęgę, ale nic w tym kierunku nie robił.

Według mnie Zenek był bardzo dobrym i zaradnym chłopakiem. Wzruszyły mnie jego niewiarygodne dokonania na przykład uratowanie dziecka, podróżowanie z chorą nogą, uratowanie i obrona Dunaja przed Wiktorem i Władkiem, miejscowymi łobuziakami. Chciałabym spotkać takiego chłopca jak Zenek. Nie dziwię się, że spodobał się Uli i Pestce, gdyż naprawdę był idealny, oczywiście oprócz tego, że czasami kradł.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Lektura ten obcy;) Charakterystyka Zenka Wójcika Napisz stosunki Zenka do: -ojca Uli -Pestki -Uli -Mariana -Julka Prosze potrzebne zaraz;)

Lektura ten obcy;) Charakterystyka Zenka Wójcika Napisz stosunki Zenka do: -ojca Uli -Pestki -Uli -Mariana -Julka Prosze potrzebne zaraz;)...

Język polski

Wypracowanie z "Lektury ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika, wygląd zewnętrzny, Cechy charakteru, Umiejętności i Duma postaci. Daje naj... :D

Wypracowanie z "Lektury ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika, wygląd zewnętrzny, Cechy charakteru, Umiejętności i Duma postaci. Daje naj... :D...

Język polski

Lektura ' ten obcy' Charakterystyka Zenka wójcika głównego bohatera lektury 1.Przedstawienie postaci 2.Wygląd zewnętrzny 3.Usposobienie 4.cechy charakteru

Lektura ' ten obcy' Charakterystyka Zenka wójcika głównego bohatera lektury 1.Przedstawienie postaci 2.Wygląd zewnętrzny 3.Usposobienie 4.cechy charakteru...

Język polski

Książka ,,Ten obcy' Charakterystyka Zenka Wójcika.

Książka ,,Ten obcy' Charakterystyka Zenka Wójcika....

Język polski

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika...