Charakterystyka Małego Księcia.

Mały Książę jest tytułowym bohaterem książki Antoine de Saint - Exupery. Bohater to niezwykłe dziecko, o kruchej budowie ciała, blond włosach i sympatycznej twarzy, które są odzwierciedleniem naiwności i prostoduszności chłopca. Bohater zamieszkuje planetę B-612, która nie jest większa od małego domu.
Życie dziecka na planecie nie jest zbyt ciekawe. Jedyne co kocha na niej, to oglądanie zachodów Słońca - nie mniej lubi swą planetę.Bohater cechuje się pracowitością, ponieważ przez cały czas musi oczyszczać planetę z baobabów, które zagrażają życiu. Jest troskliwy wobec swego kwiata. Jego jedyny przyjaciel to róża, której tak naprawdę nie może zrozumieć i dlatego udaje się w podróż. Mały Książę dowiaduje się w czasie swej podróży wielu rzeczy. Jego czysty ,nieskażony dzisiejszym światem umysł dziecka, z trudnością ogarnia prawdy o życiu. Dorośli, których spotyka na swej drodze wydają mu się bardzo dziwni i śmieszni. Chłopiec jest dla każdego uprzejmy i ma skłonności do oceniania. Dowiaduje się,że świat dorosłych bardzo różni się od świata dzieci. Mały Książę nigdy nie kłamał i nie rezygnował z raz postawionego pytania. Jego zachowanie jest typowe dla dziecka - zadaje dużo pytań, wyraża opinię na dany temat. Pokazuje w ten sposób, że jest mądry. Na Ziemi,a konkretnie na Saharze, gdzie wylądował udowadnia, że jest także odważny, ponieważ daje się ukąsić przez żmiję, bo tylko tak może wrócić do domu. Chłopiec na Ziemi dowiedział się, że bardzo ważna w życiu każdego jest miłość, przyjaźń i odpowiedzialność za tych, których się kocha. Dlatego też, po tym jak zobaczył mnóstwo róż , chciał wrócić do swojej, bo choć tego kwaiata pół świata, liczy się tylko jeden. Jego.
Bohater bardzo mi się podoba. Jest uosobieniem dobra, które staje się prawie niezauważalne w dzisiejszym świecie. Chętnie zaprzyjaźniłabym się z Małym Księciem, bo to bardzo miły i sympatyczny chłopiec, który rozróżnia wartości w życiu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ...

Język polski

Charakterystyka małego księcia?? Szybko

Charakterystyka małego księcia?? Szybko...