Opis sytuacji

Była godzina szesnasta trzydzieści. Słońce prażyło tak samo silnie jak przed południem. Na plaży nie było wolnego miejsca, nawet by się rozłożyć. Wszędzie jak okiem sięgnąć widać było amatorów opalenizny. Wielu młodych mężczyzn prężyło swe muskularne ciała. Nie brakowało również kąpiących się. Jedni popisywali się swoimi pływackimi umiejętnościami, inni pomagali sobie deskami, dmuchanymi rękawami, kółkami i kamizelkami.

Nagle kilkunastoletnia ciemnowłosa dziewczyna zaczyna krzyczeć i wzywać pomocy. Wśród plażowiczów wybucha panika. Kilka osób pokazuje rękami w kierunku jeziora, słychać krzyki. Wtem jakiś chłopak szybko wbiega do wody. Płynie do tonącej. Usiłuje jej pomóc. Przez chwilę szamocą się w wodzie. Wreszcie chwyta tonącą za głowę i ciągnie do brzegu. Obydwoje wyglądają na zmęczonych i przerażonych. Po chwili już są przy nich koledzy i koleżanki. Wyręczają dzielnego ratownika, pomagają niefortunnej pływaczce dojść do plaży.

Wszyscy usiedli na piasku i rozmawiali o tym co się stało. Uratowana dziewczyna masowała sobie łydki i dziękowała wybawcy.

Plażowicze cicho komentowali zaistniałą sytuację, od czasu do czasu kierując wzrok w stronę bohaterów dnia.

Na szczęście nic złego się nie stało. Tak niewiele brakowało, aby wydarzyła się prawdziwa tragedia z ofiarami.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

zredaguj opis sytuacji na temat: oko w oko z groźnym psem i poproszę tylko długi opis

zredaguj opis sytuacji na temat: oko w oko z groźnym psem i poproszę tylko długi opis...

Język polski

Zredaguj opis sytuacji ( aresztowania chłopca ) pamietaj o zmienionej sytuacji narracyjnej czyli michasia z opowiadania Ikar Iwaszkiewicza DAJE NAJJ

Zredaguj opis sytuacji ( aresztowania chłopca ) pamietaj o zmienionej sytuacji narracyjnej czyli michasia z opowiadania Ikar Iwaszkiewicza DAJE NAJJ...

Język polski

Jak napisać opis sytuacji?

Opis sytuacji - powinien uwzględniać jej miejsce oraz czas, uczestniczące w niej osoby, ich zachowania. Można do tego dodać informacje, jakie znaczenie miała ta sytuacja, w przebiegu jakichś zdarzeń, czym została spowodowana itp.

Język polski

A. Kamiński - "Kamienie na szaniec" - "Akcja pod Arsenałem" (Opis sytuacji)

Akcja pod Arsenałem - opis sytuacji

Akcja pod Arsenałem miała na celu uwolnienie Rudego z rąk gestapowców (Rudy został aresztowany nocą 1943 r.). Przyjaciele dokładnie zorganizowali akcję, przemyśleli wszystkie szczegóły, przyg...

Język polski

Opis Sytuacji. Na Ulicy

Rozległ się pisk opon, a po chwili wielki huk.Wszyscy przechodnie zatrzymują się i rozglądają. Nagle z jednego samochodu, które brało udział w stłuczce wybiega kobieta. Krzyczy na kierowcę z drugiego pojazdu. Po chwili wychodzi mężczyzn...

Język polski

Jesteś świadkiem jak twoje rodzeństwo stłukło ulubiony wazon mamy. Napisz opis sytuacji.

Jesteś świadkiem jak twoje rodzeństwo stłukło ulubiony wazon mamy. Napisz opis sytuacji....