Napisz opis sytuacji przedstawionej w książce "Krzyżacy". Jk Zbyszko łapie Danusię. Opis sytuacji to jest pomieszanie cech opisu i opowiadania. Jak ktos nie wie. Proszę pomocy. Omawiamy krzyżakow a ja ich nie przeeczytałam. Pozdrowienia;]

W gospodzie "pod lutym turem" jest bardzo tłoczno.Rycerze rozmawiają między sobie o wojnach i pojedynkach.Lecz w pewnej chwili do gospody wchodzi księżna Anna Danuta z dwórkami (wśród nich jest Danusia).Po pewnym czasie pani prosi by Danusia zaśpiewała(miała piękny głos).Wchodzi na stół i śpiewa piosenkę "Gdybym ja miała skrzydełka jak gąska".Po skończeniu Danusia chce zejść ze stołu, ale wyprzedza ją jeden z rybałtów(w karczmie było tłoczno) przechyla stół, Danusia spada lecz łapie ją Zbyszko.A później oznajmia przy księżnej że chce być jej rycerzem i obiecuje jej pawie czuby.