Charakterystyka Romea Monteki

Romeo to główny bohater dramatu Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". Pochodzi z bogatego rodu Montekich, w obronie którego jest gotów walczyć na śmierć i życie.

Niewiele wiemy o wyglądzie zewnętrznym młodzieńca. Możemy się jednak domyślać, że był przystojnym ciemnowłosym Włochem. Romeo nie należał do osób, które z chęcią jasno wyrażały swoje uczucia. Początkowo swoją miłością obdarzał Rozalindę, jednak uczucie minęło gdy ujrzał Julię. Jego miłość do niej była tak silna, że zrobiłby wszystko, aby nienawidzące się wzajemnie rody Kapuletów i Montekich zaprzyjaźniły się i przestały toczyć walki między sobą. Miłość do Julii bardzo zmieniła Romea. Spoważniał i przestał wdawać się w bójki bez konkretnego powodu. Jednak gdy jego najlepszy przyjaciel Mekrucjo zginął z rąk Tybalta, kuzyna jego wybranki, nie mógł powstrzymać swoich emocjo i zabił Tybalta. Książę Werony - Eskalus skazał Romea na wygnanie. Julia- wtedy już małżonka Romea dowiedziawszy się, że jej rodzice planują wydać ją za mąż za Parysa idzie po radę do brata Wawrzyńca (w niektórych książkach Ojca Laurentego). Ten daje jej truciznę, która jest bardzo silnym środkiem nasennym. Wszyscy byli przekonani, że Julia nie żyje. Wieści te doszły, aż do Romea, który zrozpaczony wrócił do Werony i widząc Julię leżącą w grobowcu popełnił samobójstwo.

Moim zdaniem Romeo jest pozytywną postacią. Potrafił w pełni poświęcić się dla miłości. Nie wielu chłopców by tak postąpiło.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Romea Monteki i Julii Kapulet, daję NAJ!!!

Charakterystyka Romea Monteki i Julii Kapulet, daję NAJ!!!...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki

Charakterystyka Romea Monteki...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo Montekio był głównym bohaterem książki Williama Szekspira pt. ?Romeo i Julia?. Romeo był młodym, przystojnym oraz kochliwym romantykiem, a zarazem mieszkańcem Verony. Był dobrze zbudowany tak więc pojedynki nie sprawiały mu większy...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo pochodził z rodu Mintekich. Był szlachcicem. Jego dwaj przyjaciele to Merkucio i Benwolio. Odznaczał się urodą -uważano go za przystojnego. Miał około 20 lat, nie znamy jego dokładnego wieku. Mieszkał w Veronie. Romeo początkowo by�...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo Monteki jest głównym bohaterem dramatu pt."Romeo i Julia" Williama Szekspira.
W książce nie ma podanych wiadomości o Romeo typu: jego wiek, wygląc. Jednak wiemy, że pochodzi on z zamożnej rodziny.
Romeo na początku...